Polityka i społeczeństwo

Mistrzowie znajdowania kuriozalnych wymówek dla swojej nieudolności znowu w akcji. Ekipa “dobrej zmiany” szokuje

Porażająca hipokryzja ministra rolnictwa. Polityk obwinia rolników o własne zaniedbania
Fot. Krystian Maj / KPRM

Kilka dni temu portal radia RMF FM ujawnił, że według nieoficjalnych ustaleń jego reporterów, polskie stadniny koni arabskich w Michałowie i Janowie Podlaskim odnotowały fatalne wyniki finansowe za 2018 rok. Stadnina w Janowie zakończyła ubiegły rok z 3 mln złotych na minusie, a straty w Michałowie wyniosły ponad 800 tys. złotych. Obraz nędzy i rozpaczy, do której zaledwie w ciągu trzech lat doprowadziła ekipa “dobrej zmiany” w tym obszarze jest zatem zatrważający. Wystarczy przypomnieć, że jeszcze w 2015 roku stadnina w Janowie mogła chwalić się zyskiem na poziomie 3 mln złotych.

Opinia publiczna od lat jest zbulwersowana zniszczeniem tej branży, w zasadzie z niewiadomych powodów. Sprawę przyczyn tak fatalnych wyników stadniny w Janowie postanowił jeszcze raz sprawdzić poseł PO Krzysztof Brejza, który w swojej interpelacji poselskiej spytał ministra rolnictwa o powody takiego stanu rzeczy, w szczególności czy prezes stadniny informował resort o kłopotach finansowych, jaka była w tej kwestii odpowiedź ministra oraz czy stadniny otrzymały pomoc finansową. Odpowiedź resortu tym razem okazała się dłuższa niż zwykle, jednak jej wymowa jest skrajnie niepoważna.

Okazuje się bowiem, że główną przyczyną fatalnych wyników finansowych stadniny, która jeszcze kilka lat temu była potęgą na światowym rynku konia arabskiego nie jest wcale tragiczne zarządzanie i zdewastowanie ich renomy, a … susza. “Sytuacja w SK Janów Podlaski związana jest z ogólną sytuacją w rolnictwie w 2018 roku i jest głównie efektem niespotykanej od lat suszy” – napisało ministerstwo.

https://twitter.com/KrzysztofBrejza/status/1094986916037099520?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1094986916037099520&ref_url=https%3A%2F%2Fnatemat.pl%2F263715%2Cfinansowa-zapasc-stadniny-koni-w-janowie-podlaskim-winna-ma-byc-susza

W odpowiedzi resortu ministra Ardanowskiego może być jednak źdźbło prawdy. Długotrwała susza to mocne słońce, które niektórym w nadmiarze najwyraźniej szkodzi. W znajdywaniu wymówek ekipa rządząca i jej nominaci stali się niewątpliwymi ekspertami. Szkoda tylko, że podobnego poziomu nie prezentują w zarządzaniu państwowymi przedsiębiorstwami.

Źródło: Twitter

Fot. Krystian Maj / KPRM

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.

Michał Kuczyński

Michał Kuczyński - Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego. Z zamiłowania bloger i autor tekstów o charakterze publicystycznym. Interesuje się polityką i ekonomią. Prywatnie miłośnik piłki nożnej, muzyki rockowej i dobrego kina. Niegdyś zapalony wiolonczelista.
Zapraszam na mojego Twittera - @KuczynskiM

Media Tygodnia

Ładowanie