Polityka i Społeczeństwo

Mistrzostwo manipulacji. Tak Wiadomości TVP atakują prezydenta Andrzeja Dudę

Mistrzostwo manipulacji. Tak Wiadomości TVP atakują prezydenta Andrzeja Dudę
fot. wiadomosci.tvp.pl

Po dzisiejszej konferencji prasowej, na której Andrzej Duda oświadczył, że zawetuje ustawę o Sądzie Najwyższym, a także o Krajowej Radzie Sądownictwa można się było spodziewać, że na głowę prezydenta posypią się gromy, zwłaszcza gdy prym w prorządowej propagandzie od dawna wiodą Wiadomości TVP. Dlatego też bez obejrzenia dzisiejszego wydania trudno było w pełni wywnioskować, jakie jest nastawienie stajni Jacka Kurskiego do Dudy.

W dzisiejszym głównym wydaniu Wiadomości postanowiono zaatakować głowę państwa mocno, aczkolwiek subtelnie. 

Materiał rozpoczął się od pokazania, że Duda żywi niechęć do ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro, co miało niebagatelny wpływ na zawetowanie dwóch opisanych powyżej ustaw.

Przekaz podprogowy był jasny – prezydent blokuje kluczowe dla PiS zmiany, mimo że w kampanii wyborczej wielokrotnie obiecywał, że reforma sądownictwa jest dla niego absolutnie priorytetowa. Wiadomości przypomniały klip z okresu kampanii, na którym Duda podczas wiecu obiecuje, że gruntowne zmiany w funkcjonowaniu wymiaru sprawiedliwości to dla niego kwestia absolutnie kluczowa, celem pokazania, że prezydent jest hipokrytą.

W materiale pokazano również przebitkę z krótkiego wywiadu z szefem klubu PiS Ryszardem Terleckim, który stwierdził, że układ (sędziowski), który bardzo broni się przed zmianami, uzyskał chwilową przewagę dzięki decyzji prezydenta.

Ponadto prezydentowi wytknięto, że pierwsze spotkanie jakie odbył po dzisiejszej konferencji miało miejsce z I Prezes Sądu Najwyższego prof. Małgorzatą Gersdorf i przewodniczącym Krajowej Rady Sądownictwa Dariuszem Zawistowskim.

Wiadomości podjęły też próbę pokazania Dudy jako prezydenta niewdzięcznego, który pozostał głuchy na apel Jarosława Kaczyńskiego, wygłoszony na antenie TVP kilka dni temu.

Na koniec Duda oberwał za to, że jego inicjatywa  nie zakończy sporu, a jedynie go zaostrzy. Czyli głowa państwa de facto pomaga opozycji.

A wszystko to w jednym kilkuminutowym materiale…

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie