Pandemia Polityka i Społeczeństwo

Spot “Mimo wszystko Duda” to mistyfikacja? Prezydent kłamstwem próbuje pozyskać wyborców Bosaka

Krzysztof Bosak
Shutterstock

W mediach pojawił się spot pt. “Mimo wszystko Duda”. Sugeruje on to, że wyborcy Krzysztofa Bosaka powinni zagłosować na kandydata na prezydenta PiS-u. Okazuje się jednak, że to mistyfikacja. Przynajmniej tak uważa poseł Konfederacji Jakub Kulesza.

Walka o wyborców Bosaka

Dziś Andrzej Duda walczy o elektorat Krzysztofa Bosaka.

Problem polega na tym, że w sieci pojawił się klip, który sugeruje, że elektorat posła Konfederacji popiera teraz polityka PiS. Ponoć to jednak oszustwo.

To grubo krojona mistyfikacja, prawdopodobnie wypuszczona przez sztab Andrzeja Dudy.  Po internetowym śledztwie mamy wątpliwości, czy kilku bohaterów występujących w spocie rzeczywiście popierało Krzysztofa Bosaka – mówi Jakub Kulesza, poseł Konfederacji.

Kulesza zauważa, że np. Adam Żuralski, który na nagraniu mówi, że w pierwszej turze zagłosował na Bosaka, a teraz popiera Dudę, został zdemaskowany przez nasze środowisko jako sekretarz organizacji Młodzi dla Polski, założonej przez Sebastiana Kaletę, wiceministra sprawiedliwości. Właśnie usunął konto na Twitterze. Chwalił się zdjęciami z Beatą Szydło. Nie znaleźliśmy żadnych dowodów, aby kiedykolwiek wyraził sympatię na kandydata Konfederacji – dodaje poseł.

Dalej dodał, że udział w spocie “przedsiębiorcy dr. Tomasza Dorosza” to tylko próba podszycia się pod popularnego działacza narodowego o tym samym imieniu i nazwisku. Oprócz historyka Leszka Żebrowskiego pozostali bohaterowie klipu to ponoć działacze PiS, którzy grają kogoś innego.

Bosak: wyborcy mają swój rozum

Przypomnijmy, że sam Bosak postanowił nie popierać ani Dudy, ani Trzaskowskiego. Eksperci sugerują, że powodem tego będzie rozejście się elektoratu Konfederacji na niemal równe trzy części: tych, którzy poprą kandydata KO, tych, którzy zagłosują na polityka PiS, oraz grupę, która nie pójdzie do wyborów.

Daliśmy wyraźny sygnał, że nikomu nie przekazujemy poparcia. Nasi wyborcy dobrze wiedzą, na kogo głosować. Zrobią to zgodnie z własnym sumieniem, a to, czego najbardziej nie lubią w polityce, to właśnie tego typu obłudy i manipulacji – dodaje Kulesza.

O tym, jak wyborcy Konfederacji faktycznie się zachowają, dowiemy się w przyszłym tygodniu, gdy będą znane analizy przepływów elektoratów.

Źródło: wp.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie