Polityka i Społeczeństwo

“Milczenie Agaty”. Skiba bezlitosny dla Agaty Dudy, dosadnie podsumował zachowanie pierwszej damy

Krzysztof Skiba, lider zespołu Big Cyc, zdemolował swoim wpisem na Facebooku Agatę Kornhauser-Dudę. “Milczenie Agaty” to tytuł jego najnowszego komentarza.

Krzysztof Skiba, lider zespołu Big Cyc, zabrał głos po tragicznej śmierci 30-letniej pacjentki szpitala w Pszczynie. Przypomnijmy, że ciężarna kobieta trafiła do pszczyńskiej placówki z powodu odpłynięcia płynu owodniowego, z żywą ciążą i stwierdzonymi wadami płodu. Lekarze nie podjęli interwencji medycznej, ponieważ czekali na obumarcie płodu. Płód obumarł, a na pomoc dla pacjentki było już za późno.

Zmarła na skutek wstrząsu septycznego, zostawiając córkę i męża.

“Milczenie Agaty” – to tytuł najnowszego komentarza Krzysztof Skiby. Muzyk wylicza w nim momenty, w których Agata Kornhauser-Duda była niema i głucha na ludzkie dramaty.
– Gdy były czarne protesty parasolek. Milczała. Gdy były kobiece protesty z wieszakami. Milczała. Gdy policja biła kobiety podczas Strajku Kobiet. Milczała. Gdy protestowały pielęgniarki i opiekunowie osób niepełnosprawnych. Milczała. Gdy policja wywoziła na komisariaty piętnastolatki, za wulgarne okrzyki na demonstracjach. Milczała. Gdy dzieci z Michałowa wywożono na bagna i do lasu. Milczała – czytamy na jego profilu facebookowym.

Jak pisze Krzysztof Skiba, po śmierci ciężarnej kobiety pani prezydentowa również milczy, a mogłaby zrobić jakiś mały gest, wszak pochodzi z dobrej, inteligenckiej krakowskiej rodziny. – Szykowne stroje i elegancja, nie pokryją braku klasy i serca. Zimna, wyrachowana, przewidywalna jak ćwiczenia gramatyki niemieckiej – grzmi.

Funkcję pierwszej damy nazywa “fuchą stulecia”. – Nie będzie sobie tej fuchy psuła, gdy jakaś kobieta z małej mieściny daleko od Warszawy, kobiety której przecież nie zna, umrze na skutek durnego prawa. Nie będzie psuła sobie komfortu życia w pałacu prezydenckim, gdy jakieś kobiety cierpią, walczą o swoje i są bite – wbija kolejną szpilę muzyk.

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie