Pandemia Polityka i Społeczeństwo

Mieszkańcy Wągrowca oszukani w podły sposób. Miały być bezpłatne badania w kierunku koronawirusa, a był wiec Dudy

Flickr.com/Kancelaria Prezydenta

Coś dziwnego dzieje się ponoć w Wągrowcu w woj. wielkopolskim. Mieszkańcy tej miejscowości otrzymują ostatnio tajemnicze telefony z zaproszeniem na bezpłatne badania pod kątem obecności koronawirusa w organizmie. Portal “WRC” informuje, że podobne rzeczy działy się wcześniej w sąsiednim Rogoźnie. Problem tkwi jednak w tym, że zamiast badań w miejscu, gdzie te miały się odbyć, ktoś zorganizował wiec polityczny. Promowanym politykiem był… Andrzej Duda.

Sprawdź czy nie złapałeś wirusa!

Darmowe badania miały odbywać się na wągrowieckim rynku. O sprawie nic nie wie jednak Miejski Dom Kultury, który jest administratorem tego miejsca. – MDK informuje, że nie otrzymał zapytania o możliwość wynajmu tego terenu oraz nie został poinformowany o planowaniu tego typu działalności – napisano w komunikacie instytucji.

Wcześniej podobne telefony otrzymywali mieszkańcy sąsiedniego Rogoźna. Niektórzy zachęceni akcją pojawili się w czwartek 18 czerwca we wskazanym miejscu. Ich zdziwienie musiało być wielki, gdyż badań nie przeprowadzano, ale w tym czasie odbywał się tam wiec poparcia dla Andrzeja Dudy z udziałem samorządowców i polityków PiS. 

Wiele osób odebrało telefon z zaproszeniem na badania. W pakiecie był wyborczy wiec i nachalna propaganda. Niestety – napisał jeden z internautów.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie