Polityka i Społeczeństwo

Mieli pomagać kobietom w ciąży. NIK zdemolował rządowy program “Za życiem”

W całym programie jedną jedyną rzecz zrealizowano w całości były banki mleka kobiecego. Miało ich powstać 13 i powstały w 2018 r.

Kluczowe ministerstwa na cenzurowanym

Za koordynację i wdrożenie programu “Za życiem” były odpowiedzialne dwa ministerstwa: Rodziny i Polityko Społecznej oraz resort zdrowia. Ministerstwo rodziny przedstawiało niekompletne, nierzetelne i spóźnione sprawozdania. Gdy program był uruchamiany, szefową resortu była Elżbieta Rafalska.

Później funkcję tę sprawowała Bożena Borys-Szopa, a teraz ministerstwem rządzi Marlena Maląg.

Z kolei ministerstwo zdrowia, “nie wykonało istotnej części obowiązków przewidzianych w ramach sprawowanego monitoringu, a niektóre z nich realizował w sposób nierzetelny”. Na czele resortu stał Konstanty Radziwiłł następnie Łukasz Szumowski. Aktualnie ministrem zdrowia jest Adam Niedzielski.

Oberwali także wojewodowie, którzy “w każdym przypadku sprawowali go [nadzór] w sposób nierzetelny”, a w szczególności “nie zbierali pełnych informacji o realizacji programu oraz nie dokonywali bieżącej oceny instrumentów”.

Źródło: OKO.press


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Bartosz Wiciński

Najstarsi górale nie pamiętają od kiedy zaprząta sobie głowę polityką. Kronikarze podają datę pokrywającą się z aferą Rywina, ale wciąż trwa o to spór. Od dziecka lubił zapach porannych gazet w domu i tak mu zostało do dzisiaj. Interesuje się geografią i nie smakują mu karpie.

Media Tygodnia
Ładowanie