Polityka i Społeczeństwo

Miejsce pełne relikwii i pozbawione grzechu. Pod Warszawą powstaje katolickie osiedle

Nieopodal kapliczka, miejsce do wyciszenia oraz nabożeństw i najważniejsze – cudowny medalik zamurowany w fundamentach domów. W podwarszawskich Łomiankach powstaje osiedle dla katolików.

Wygląda na to, że już niedługo najbardziej zagorzali katolicy masowo wyruszą w kierunku podwarszawskich Łomianek. A celem ich będzie zakup domu. Domu niemalże świętego, bo takie wnioski można wysnuć z opisu inwestycji.

Czego tam nie będzie!

Wyobraźcie to sobie: 32 lokale położone w północnej części inwestycji (w pierwszym etapie). Każdy dom będzie miał 105 lub 147 metrów. Każdy będzie miał swojego patrona m.in Jana Pawła II czy księdza Jerzego Popiełuszkę. Oprócz tego cudowny medalik zamurowany w fundamentach, a mieszkańcy będą powierzeni w modlitewną opiekę zakonowi lub innej grupie modlitewnej.

– Budujemy je dosłownie “jak dla siebie” – funkcjonalnie, z uwzględnieniem potrzeb dużych rodzin i z dobrych materiałów, cenowo będą znacznie tańsze od tych w okolicy – powiedział w rozmowie z ”Gościem Niedzielnym” Kamil Kwiatkowski, deweloper, który z rodziną planuje zamieszkać na osiedlu w Łomiankach.

Ale to jeszcze nic. – Naszym marzeniem jest, by w osiedlowym oratorium znalazły się relikwie. (…) Planujemy zapraszać rekolekcjonistów, osoby z ciekawymi świadectwami, organizować warsztaty dla małżonków, a także integrować całe rodziny, modlić się za siebie nawzajem i wspierać. Ale nie będziemy robić “selekcji”. Jesteśmy otwarci na wszystkich, którzy chcą żyć w zgodzie, sąsiedzkiej przyjaźni i szacunku do wyznawanych wartości – zachwala inwestor.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie