Polityka i Społeczeństwo

Michał Dworczyk zostanie zdymisjonowany? Sensacyjne doniesienia z okolic Nowogrodzkiej

Morawiecki
Flickr.com/KPRM

Obóz władzy szykuje się do jesiennej rekonstrukcji rządu. Dymisja Michała Dworczyka ma wyprzedzić jeszcze większy skandal z jego mailami.

Onet.pl zrobił “przesłuchanie” politykom obozu władzy na temat planowanej rekonstrukcji rządu. Szykuje się sporo zmian, ale chyba najważniejszą będzie utrącenie Michała Dworczyka z funkcji szefa Kancelarii Premiera. Jak pisze portal, na jego dymisję mocny nacisk wywiera Beata Szydło, Mariusz Kamiński i Mariusz Błaszczak. Tak więc temperatura pod krzesłem bliskiego współpracownika premiera Mateusza Morawieckiego rośnie.

Jak przypomina Onet.pl, Michała Dworczyka, pełnomocnika rządu ds. programu szczepień, nie utrąciły jego fatalne wyniki w postępie szczepień, ale afera mailowa zaczyna wyrastać na jego największe zagrożenie. Według informacji krążących po partii władzy, wśród maili mogących ujrzeć światło dzienne są takie, które mogą wywołać wewnątrzpartyjną drakę.

Jeden z naszych rozmówców twierdzi, że wśród nieznanych jeszcze maili znajduje się korespondencja, w której w negatywnym świetle przedstawiani są czołowi ludzie PiS. Wedle tej logiki, dymisja Dworczyka byłaby próbą ograniczenia skali skandalu w razie publikacji takich maili – pisze Onet.pl

Sytuacja zausznika Mateusza Morawieckiego jest krytyczna, ponieważ w jego obronie staje tylko szef rządu, a reszta partii patrzy na niego spod byka. Według informacji dziennikarzy Onetu, los Dworczyka będzie się ważył do ostatniej chwili. Jeżeli Jarosław Kaczyński odejdzie z rządu i dojdzie do dymisji Dworczyka, to znając życie, Morawieckiemu na nowego szefa Kancelarii zostanie ktoś narzucony przez Nowogrodzką. Ktoś, kto będzie jego uszami i oczami.

Źródło: Onet.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie