Polityka i Społeczeństwo

Michał Dworczyk uciekł spod dymisyjnego topora. Kto i dlaczego uratował szefa KPiRM?

Fot. Flickr

Afera mailowa mogła być gwoździem do trumny kariery Michała Dworczyka. Dlaczego tak się nie stało? Ponoć polityka uratował sam Jarosław Kaczyński.

Maile Dworczyka

Od paru miesięcy media piszą o kolejnych mailach Dworczyka, które ponoć wykradli z jego skrzynki hakerzy. Co ciekawe, o tym, że wiadomości wyciekły, władze miały wiedzieć od dawna.

O tym, że nastąpił atak hakerski na skrzynkę mailową Michała, służby wiedziały o wiele wcześniej. Gdyby wtedy nas poinformowano, to wyciekłoby znacznie mniej wiadomości – powiedziała “Wprost” osoba bliska rządowi. – ABW robiło przecieki do mediów, żeby za każdym razem podkreślały, że to afera mailowa Dworczyka. A przecież hakerzy włamali się też na skrzynki innych polityków, choćby Joachima Brudzińskiego – dodała.

Kaczyński ratuje Dworczyka

Ciekawe jest to, że mimo tak poważnej wpadki, Dworczyk nie stracił stanowiska.

– Michał wyselekcjonował te [maile], które mogłyby mieć najgorszy wydźwięk i zaniósł je do Jarosława Kaczyńskiego. Dostarczył mu też kopię całej skrzynki mailowej, żeby prezes miał pewność, że nic nie ukrywa. Kaczyński stwierdził, że w mailach nie ma niczego, co mogłoby pogrążyć rząd i Dworczyka. W paru obraził kilku ministrów, ale już ich przeprosił – powiedziała “Wprost” osoba z otoczenia prezesa PiS.

Powód? Ponoć dymisja Dworczyka mogłaby zostać źle odebrana przez partię.

Michał wykrwawiał się politycznie, ale uratował go Kaczyński, który podjął decyzję, że zostaje w rządzie. Pozbycie się przez prezesa Dworczyka byłoby demoralizujące dla partii. Bo pokazywałoby, że pracowitość, skuteczność i zaangażowanie nie są premiowane. A z rządu można wylecieć nie za swoje winy – powiedział jeden z rozmówców “Wprost”.

Dalsza kariera Dworczyka nie jest chyba jednak w pełni pewna. Niedawno znów powróciły plotki o tym, że ma go zastąpić Grzegorz Puda, który nie radzi sobie nazbyt dobrze na stanowisku ministra rolnictwa. Jak na razie jednak Dworczyk pozostaje na swoim “stołku”. Jak widać, ma mocne plecy.

Źródło: Wprost

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie