Kultura Po godzinach

Miarka się przebrała. Marek Niedźwiecki tą decyzją sprowadził TVP do parteru

Marek Niedźwiecki
YouTube/ Xiegarnia.pl

Były prowadzący Listy Przebojów radiowej Trójki, Marek Niedźwiecki, był oskarżany o przyjmowanie korzyści majątkowych w zamian za manipulowanie wynikami swojego kultowego zestawienia. Teraz sprawa ostatecznie się wyjaśniła.

Marek Niedźwiecki Gate

Przypomnijmy, że w połowie maja Polakami wstrząsnęła afera dot. Trójki. Chodziło o anulowanie jednego z zestawień słynnej Listy Przebojów prowadzonej przez Niedźwieckiego. Władze radia twierdziły, że TOP przebojów był manipulowany. W praktyce oznaczało to, że na sam szczyt wybił się przebój Kazika uderzający w Jarosława Kaczyńskiego.

Niedźwiecki, po zdjęciu jego zestawienia ze strony internetowej radia, postanowił odejść z pracy. Zarzucono mu jednak przy tym, że przyjmował korzyści materialne w zamian za manipulowanie listą przebojów. Taki atak przeprowadzili m.in. pracownicy portalu TVP.Info.

Sąd po stronie radiowca

Jak donosi branżowy magazyn Press, sąd nakazał teraz natychmiastowe usunięcie ze strony atakujących Niedźwieckiego materiałów:

“TVP na swoich stronach internetowych opublikowała sześć artykułów, które zarzucają mojemu klientowi manipulacje przy wynikach Listy, a także przyjmowanie korzyści w przeszłości – powiedział w rozmowie z magazynem mec. Maciej Ślusarek, reprezentujący Marka Niedźwieckiego w sądzie. Nakazał usunięcie spornych materiałów już teraz, co oznacza, że roszczenie jest wstępnie uznane za uzasadnione. TVP została zobowiązana do usunięcia tych artykułów ze swoich stron.”

Przypomnijmy, że Marek Niedźwiecki pracował w radiowej Trójce prawie cztery dekady. Po tym, jak ogłosił swoje odejście, oficjalnie przeprosił go nowy dyrektor stacji, ale nie przekonało to dziennikarza do powrotu do pracy.

Źródło: Press.pl

 

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Jacek Walewski

Pasjonat polityki i historii, ale też publicysta oraz promotor nowoczesnych technologii. W 2016 r. współorganizował pierwsze w Polsce (i w tej części Europy) konsultacje społeczne dot.cyfrowych walut w Sejmie. Aktywnie działa w Polskim Stowarzyszeniu Bitcoin. W latach 2016 - 2017 pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Nowoczesnej w powiecie bielskim.

Media Tygodnia
Ładowanie