Polityka i Społeczeństwo

Miarka się przebrała. Jan Krzysztof Ardanowski dokona wolty?

Jan Krzysztof Ardanowski, zdaje się mówić do PiS-u – miarka się przebrała. Kategorycznie żąda wyjaśnień i nie wyklucza poparcia wniosku o komisję śledczą.

Kuluary polityczne są wstrząsane od ponad tygodnia informacją o możliwym użyciu wobec Jana Krzysztofa Ardanowskiego, byłego ministra rolnictwa, agresywnego systemu Pegasus. Na początku poseł PiS podchodził do tego na lekkim luzie, ale w miarę upływu czasu jego postawa stawała się coraz bardziej twarda. W wywiadzie do “Rzeczpospolitej”, zdaje się mówić do PiS-u – miarka się przebrała i kategorycznie żąda wyjaśnień.

Chcę mieć pewność, kto rządzi

Ardanowski swoje przyszłe decyzje polityczne uzależnia od wyjaśnień, czy był podsłuchiwany – Chcę mieć w tej kwestii absolutną pewność – mówi “Rzeczpospolitej”. Jak dodaje, jest bardzo zaniepokojony obecnym stanem państwa i nie jest w tej ocenie odosobniony.

Jest wielu posłów w Klubie PiS, którzy to zatroskanie podzielają. Kolejni posłowie zaczynają się zastanawiać, kto naprawdę w Polsce rządzi.(…)Chcę mieć po prostu pewność, że władzę w Polsce sprawuje demokratycznie wybrana większość sejmowa, a nie smutni panowie, którzy gdzieś w tle pociągają za sznurki – grzmi na łamach gazety.

Były szef resortu rolnictwa podkreśla, że nie mieści mu się w głowie, że ministrowie rządu mogą być bezprawnie podsłuchiwani w czasie pełnienia swoich funkcji.

Poprę komisję śledczą

Jeżeli Ardanowski nie otrzymała wyjaśnień na swój temat, wtedy oczekuje, że powstanie sejmowa komisja śledcza. W jego ocenie ta sprawa nie może być zamieciona pod dywan. Przypomina również słowa Marka Suskiego o tym, że na podsłuchu było kilkaset osób rocznie. Zwraca uwagę, że o zakupie Pegasusa mówił sam Jarosław Kaczyński. Po raz kolejny mówi, że wokół niego są posłowie PiS, którzy przypuszczają, że bezpodstawnie mogli być podsłuchiwani. Wyznacza PiS-owi deadline.

Czas jest do chwili głosowania nad powołaniem komisji śledczej. Do tej chwili oczekuję – i nie tylko ja – na precyzyjne wyjaśnienia. Jeśli ich nie otrzymam, to będę głosował za powołaniem komisji(…) – stawia sprawę na ostrzu noża.

Według spekulacji, powodem inwigilacji Jana Krzysztofa Ardanowskiego, mógł być jego sprzeciw wobec forsowanej przez prezesa Kaczyńskiego tzw. “Piątki dla zwierząt”. O ten projekt panowie się poróżnili.

Czytaj także:

 O tej licytacji WOŚP już jest głośno. Kościelni hierarchowie będą oburzeni

Kolejny kraj szykuje się do wojny. Grozi nam regionalny konflikt zbrojny?

Prof. Simon zmiażdżył Zjednoczoną Prawicę, w obozie rządzącym zawrzało. “Czekamy na przeprosiny”

Źródło: Rzeczpospolita

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Bartosz Wiciński

Najstarsi górale nie pamiętają od kiedy zaprząta sobie głowę polityką. Kronikarze podają datę pokrywającą się z aferą Rywina, ale wciąż trwa o to spór. Od dziecka lubił zapach porannych gazet w domu i tak mu zostało do dzisiaj. Interesuje się geografią i nie smakują mu karpie.

Media Tygodnia
Ładowanie