Polityka i Społeczeństwo

Miało być oddanie nagród na Caritas, a jest napychanie własnych kieszeni. Pazerność tej ekipy sięgnęła zenitu

Flickr.com/Kancelaria Premiera
Miało być “odchudzanie” rządu, a liczba ministrów rośnie. Miało być przekazanie na Caritas gigantycznych nagród, do dzisiaj nie wszyscy się tym pochwalili i tak można wymieniać bez końca. Rzeczpospolita pisze o kolejnym rekordzie pobitym przez Prawo i Sprawiedliwość w liczbie tworzonych dla pełnomocników stanowisk. Zgodnie z wykazem znajdującym się na stronach rządowych jest już 44 pełnomocników.
 
Obłuda PiS-u polega na tym, że jak w 2014 roku Rzeczpospolita napisała o 18 pełnomocnikach za rządów PO-PSL, PiS był święcie oburzony z wyraźnym zacięciem do ironii – W Sejmie mówi się, że rząd ma zamiar powołać wkrótce pełnomocnika ds. spraw kurzu w Podgórzu – mówił dzisiejszy minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.
 
Oficjalnym powodem utrzymywania 44 pełnomocników jest “szerokie spektrum i charakter prac legislacyjnych” twierdzi Centrum Informacyjne Rządu. Nieoficjalnie mówi się po prostu o pieniądzach – Zgodnie z ustawą o Radzie Ministrów w ministerstwie może pracować kilku podsekretarzy stanu, ale tylko jeden sekretarz stanu. Powołanie pełnomocnika w randze sekretarza pozwala ominąć to ograniczenie. Dzięki temu wiceministrowi można zapłacić więcej(…)pisze Rzeczpospolita.
 
Duża liczba pełnomocników może być też wypadkową innych elementów. Takich jak chęć pogodzenia interesów wszystkich frakcji w PiS, zwłaszcza po obniżeniu uposażeń poselskich, albo ambicje premiera do zapanowania nad ministerstwami, których szefowie zachowują się jak delfini – ocenia Jan Grabiec z PO w rozmowie z gazetą.
 
Nie ma już żadnych hamulców. Jest tylko pęd do pieniędzy, aby jak najwięcej nabrać do kieszeni, a pazerność tej ekipy doszła już do zenitu. Pod przykrywką wielkiego patriotyzmu, Mazurka Dąbrowskiego i dzielenia się owocami wzrostu gospodarczego pliki banknotów lądują w jedynie słusznych kabzach. Po rządach PO-PSL, PiS zrobił audyt, który miał pokazać tsunami niegospodarności. Nic z tego nie wyszło, sprawy są umarzane, a o samym audycie Zjednoczona Prawica najchętniej by zapomniała. Audyt rządów PiS-u, to będzie niezapomniane przeżycie.
 
Źródło: www.rp.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.

Media Tygodnia

Ładowanie