Polityka i Społeczeństwo

Miała być dobra zmiana, jest poważna obawa o przyszłość. Wyniki tego sondażu to brutalna ocena rządów PiS

Polacy nie mają wątpliwości – sprawy w naszym kraju nie idą w dobrym kierunku. Wyniki tego sondażu to brutalna ocena rządów PiS, które miały być przecież „dobrą zmianą”.

Szalejąca inflacja, drastyczne podwyżki cen prądu i gazu, niekończące się konflikty z Unią Europejską, kryzys na granicy z Białorusią, chaos związany z Polskim Ładem, liczne afery z udziałem przedstawicieli obozu rządzącego… Nic dziwnego, że Polacy negatywnie oceniają miniony rok i z pesymizmem patrzą na najbliższe dwanaście miesięcy. Dobitnie pokazują to wyniki sondażu zrealizowanym przez Ogólnopolski Panel Badawczy Ariadna dla portalu WP.

W badaniu zapytano o ocenę kierunku, w jakim zmierzały sprawy w Polsce w 2021 roku.

Wynik jest miażdżący dla rządu PiS. Aż 70 proc. ankietowanych uznało, że sprawy w naszym kraju w minionym roku zmierzały w „raczej złym” (37 proc.) lub „bardzo złym” (33 proc.) kierunku. Pozytywnie ostatnie dwanaście miesięcy oceniło zaledwie 16 proc. badanych, w tym tylko 4 proc. uważa, że było „bardzo dobrze”.

Trochę lepiej wyglądają przewidywania na nadchodzący rok, ale nadal przeważają pesymistyczne oceny. 55 proc. Polaków uważa, że w 2022 roku sprawy w Polsce nadal będą zmierzały w złym kierunku, w tym 22 proc. wybrało odpowiedź „w bardzo złym”. Tylko 21 proc. ankietowanych z optymizmem zapatruje się na nadchodzące dwanaście miesięcy, ale tylko 5 proc. odpowiedziało, że sprawy pójdą w „bardzo dobrym” kierunku.

W badaniu zapytano też, czego Polacy najbardziej obawiają się w nadchodzącym roku. Nie jest chyba zaskoczeniem, że większość ankietowanych – 64 proc. – wskazało na drożyznę, czyli wysokie ceny żywności, prądu czy gazu. Wysokich cen boimy się bardziej niż kolejnej fali pandemii (11 proc.), pogorszenia się sytuacji geopolitycznej (7 proc.) czy dalszych napięć na granicy polsko-białoruskiej (5 proc.).

Wyniki tego sondażu to cios dla PiS i brutalna ocena rządów Zjednoczonej Prawicy. Jarosław Kaczyński i spółka przejmowali władzę pod hasłem „dobrej zmiany”. Jest tak „dobra”, że Polacy z niepokojem patrzą w przyszłość…

Źródło: WP

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie