Po godzinach

Mem z Julią Przyłębską podbija internet. W sieci drwią z pacynki PiS

Julia Przyłębska nie ma ostatnio łatwego życia. Wybrana w miejsce prof. Andrzeja Rzeplińskiego, jako prezes Trybunału Konstytucyjnego, ma na celu przypilnować dla partii rządzącej ten jakże ważny odcinek walki przejęcie władzy nad wymiarem sprawiedliwości w naszym kraju. Jarosław Kaczyński pomny doświadczeń z lat 2005-2007, nie mógł sobie pozwolić na to by jakiś tam trybunał orzekał o tym, że ustawy przepychane kolanem przez PiS w Sejmie są niezgodnie z jakąś tam Konstytucją. Co kogo obchodzi ustawa zasadnicza, kiedy to suweren dał dobrej zmianie pełnię władzy.

Przyłębska dostała za zadanie podporządkować władzy TK, pacyfikując przy tym niepokornych sędziów.

W nagrodę za swoje wysiłki została nawet uznana przez magazyn “Sieci” człowiekiem wolności 2017 roku.  Mimo rozlicznych wątpliwości co do kompetencji i wiedzy prawniczej nowej pani prezes, trzeba przyznać, że wykonuje ona zadania zlecone jej przez partyjną centralę nadzwyczaj sprawnie i bez mrugnięcia okiem.

Niedawno wybuchł kryzys związany z faktem, że PiS przy zamachu na wolne sądy znowu potknął się o własne nogi. Mianowicie nowelizacja ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa zakłada, że pierwsze posiedzenie tego organu zwołać ma I Prezes Sądu Najwyższego prof. Małgorzata Gersdorf, z która dobra zmiana walczy, jak tylko może. Co to ma wspólnego z Julią Przyłębską? A no to, że w zeszłym roku robione były zakusy by TK pod rządami Przyłębskiej zbadał, czy Gersdorf została zgodnie z prawem powołana na stanowisko I Prezesa SN.

Żeby wyjść z impasu pojawił się pomysł nowelizacji nowelizacji, zgodnie z którą pierwsze posiedzenie KRS zwołała by właśnie niezastąpiona dla PiS Julia Przyłębska, jako prezes Trybunału Konstytucyjnego.  Można sobie zadać pytanie, dlaczego akurat prezes TK, i co sam trybunał ma wspólnego z radą? Ano nic, ale to dobrej zmianie nie szczególnie przeszkadzało. Chodziło wyłącznie o wywarcie presji na samą sędzię Gersdorf, by ta nie stosowała obstrukcji i zwołała pierwsze posiedzenie Krajowej Rady Sądownictwa.

W weekend okazało się jednak, że dobra zmiana wycofała się z tego pomysłu, zaś Julia Przyłębska została na lodzie, stając się jednocześnie pośmiewiskiem internetu:

https://twitter.com/tvpiKorea/status/975687700782174209

Źródło: TVP Korea

POLUB NAS NA FACEBOOKU

[wpdevart_like_box profile_id=”539688926228188″ connections=”show” width=”600″ height=”250″ header=”big” cover_photo=”show” locale=”pl_PL”]

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie