Po godzinach

Mega wpadka paskowego TVP. To najlepsze podsumowanie wiarygodności telewizji narodowej

Kampanijny skandal w TVP. Widzowie zobaczyli transmisje spotkań wyborczych Jakiego
fot. youtube

Gdy wiele lat temu prezes PiS Jarosław Kaczyński ogłosił, że żadna siła nie przekona go, że białe jest białe a czarne jest czarne, wielu śmiało się z tego przejęzyczenia. Dziś wiemy już, że to wcale nie był lapsus językowy, tylko zapowiedź pokrętnej strategii zaprzeczania nawet najbardziej oczywistym faktom i odwracania kota ogonem zawsze, gdy może to przynieść polityczną korzyść. Głównym narzędziem w realizacji tej strategii stały się media publiczne zarządzane przez Jacka Kurskiego. Od tamtego momentu, wszystko, co pojawia się w programach informacyjnych TVP, ma być uznawane za prawdę objawioną, prawdę której “lewactwo” znieść nie może i z którą nie chce się pogodzić. To, co dla nas jest perfidną manipulacją na pasku TVP, dla wyborcy partii rządzącej jest dowodem na to, że w 2015 roku podjął przy urnie wyborczej właściwą decyzję.

Dziś jednak na pasku TVP pojawiła się informacja tak absurdalna, że nie sposób tego nie skomentować. Ma ona związek z trwającym kryzysem w południowej Polsce, związanym z zagrożeniem powodziowym. Media narodowe muszą na bieżąco informować o tym, co dzieje się w Małopolsce, Podkarpaciu czy w Świętokrzyskiem, bo są to przecież tereny uznawane za bastiony partii rządzącej, gdzie natychmiast pojawił się premier Morawiecki wraz z niemałą rządową świtą.

Gdy jednak raportowano o sytuacji powodziowej, paskowemu TVP przydarzyła się mega wpadka.

https://twitter.com/DolinaRoztoki/status/1132565802794835968?s=19

Okazało się bowiem, że w magiczny sposób rzeka Odra zmieniła swój bieg i obecnie płynie po korycie Wisły, wprawiając okolicznych mieszkańców w niemałą konsternację. Co gorsza, większość z tych mieszkańców czerpie przecież wiedzę o świecie właśnie z telewizji publicznej, będąc przekonanym, że tylko tym mediom można dziś wierzyć. Czy może zatem rząd zmienił nazwy rzek? Czy to podstęp?

Nie wiadomo, czy wolno jest tę pomyłkę wytykać, czy może jednak trzeba pogodzić się z nowym faktem w obawie, że sąsiedzi będą wytykać takie osoby palcami jak biblijnego apostoła Tomasza. Oczywiście łatwiej byłoby wprost przyznać, że TVP to dziś jedną wielka pomyłka, z kadrą niedoświadczonych i miernych wykonawców poleceń, serwujących widzom przekazy na ich poziomie intelektualnym. Przykre tylko jest to, że wszyscy Polacy muszą za tę szmirę płacić. Oby już niedługo.

fot. youtube

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.

Michał Kuczyński

Michał Kuczyński - Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego. Z zamiłowania bloger i autor tekstów o charakterze publicystycznym. Interesuje się polityką i ekonomią. Prywatnie miłośnik piłki nożnej, muzyki rockowej i dobrego kina. Niegdyś zapalony wiolonczelista.
Zapraszam na mojego Twittera - @KuczynskiM

Media Tygodnia

Ładowanie