Polityka i Społeczeństwo Wybory 2020

Media z całego świata opisują wczorajszy występ Andrzeja Dudy. Chyba nie o takiej “promocji” kraju marzyliśmy

Duda
Dziurek / Shutterstock.com

Słowa Andrzeja Dudy z wystąpienia w Brzegu obiegły świat. Zagraniczne media cytują polskiego prezydenta, który straszy „ideologią LGBT”, która jest „groźniejsza niż bolszewizm”.

Przemówienie Andrzeja Dudy, które wygłosił w sobotę w Brzegu, idealnie wpisuje się w narrację konfliktu ideologicznego, którą na ostatnie tygodnie kampanii przygotował Jarosław Kaczyński. Duda ostatecznie zerwał – czy raczej polecił mu to prezes – z wizerunkiem tolerancyjnego „prezydenta wszystkich Polaków”. I do tej roli już nie wróci.

Naszym dzieciom wmawia się dziś ideologię, coś co jest sprzeczne z najgłębszą logiką dojrzewania człowieka. Pokazuje to sytuacja, gdy z jednej z polskich telewizji wyrzucono posła, który powiedział, że to jest ideologia. Próbuje się nam wmówić, że to ludzie, a to po prostu ideologia – grzmiał Andrzej Duda w Brzegu. Mówił też o „ideologizowaniu dzieci” w czasach komunizmu.

To był bolszewizm. To było ideologizowanie dzieci. Dzisiaj też nam i naszym dzieciom próbuje się wciskać ideologię, ale inną. Zupełnie nową, ale to też jest neobolszewizm – dodał prezydent.

Jego wystąpienie wywołało burzę w Polsce, zainteresowały się nim też zagraniczne media. Świat szybko dowiedział się, że „Polski prezydent porównuje ideologię LGBT do sowieckiej indoktrynacji”, jak napisała Agencja Reutera.

Na słowa prezydenta zwrócił też uwagę brytyjski „The Guardian”. Gazeta zwraca uwagę, że Duda chce tym ruchem zmobilizować konserwatywny elektorat. Wystąpienie Dudy „Guardian” porównuje do „rosyjskiego prawa wymierzonego w tzw. homoseksualną propagandę”. O wystąpieniu polskiego prezydenta napisało też w „New York Times”, „Time”, „Le Figaro” czy „Financial Times”. Media nie tylko cytują słowa Dudy, przypominają też między innymi post Joachima Brudzińskiego, w którym europoseł pisał, że „Polska bez LGBT jest najpiękniejsza”.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie