Polityka i społeczeństwo

Marszałek Terlecki prowadził obrady Sejmu w stanie upojenia alkoholowego? Poseł PO podaje kolejne szczegóły

Słynący z mocnych wypowiedzi poseł Platformy Obywatelskiej Tomasz Cimoszewicz wywołał wczoraj burzę w mediach. Wszystko wskazuje, że sprawa będzie jednak miała ciąg dalszy.

Komentując sprawę ukarania swojego klubowego kolegi Sławomira Nitrasa, zasugerował że kara powinna także dotknąć wicemarszałka Sejmu z Prawa i Sprawiedliwości, szefa klubu Ryszarda Terleckiego za to, że prowadził obrady w stanie upojenia alkoholowego. Zaproponował także rozwiązanie, zgodnie z którym marszałkowie izby niższej parlamentu powinni dmuchać w alkomat, zanim przejmą prowadzenie obrad.

Sprawa wydaje się bulwersująca, ale też rodzi podejrzenia, że na pokrycie swoich zarzutów poseł Cimoszewicz nie ma żadnych dowodów. Jego oskarżenia wobec polityka Prawa i Sprawiedliwości postanowił zdementować Andrzej Grzegrzółka z Kancelarii Sejmu. Zasugerował, że poseł PO chce zdobyć poklask i zebrać trochę polubień pod swoim wpisem, dlatego zdecydował się na takie pomówienie.

Problem w tym, że poseł Cimoszewicz wcale nie zamierza wycofywać się ze swoich słów. Co więcej, dziś na swoim Twitterze postanowił ujawnić więcej szczegółów w tej sprawie. Jego zdaniem jest wielu świadków, że poseł Terlecki na krótko przed rozpoczęciem prowadzenia obrad wypił dużą ilość alkoholu w barze hotelu sejmowego. Co więcej, jego zdaniem nie jest to pierwszy raz a on sam musiał sprawę nagłośnić, bowiem nie toleruje picia alkoholu w pracy.

Sprawa jest faktycznie bulwersująca, a ewentualna słabość do mocniejszych trunków nie może być żadnym usprawiedliwieniem dla jego spożywania w trakcie pracy Sejmu. Kwestia oburza tym bardziej, że przecież za sprawą decyzji marszałka Kuchcińskiego, posiedzenia Sejmu odbywają się bardzo rzadko i jeśli ktoś już naprawdę odczuwa potrzebę zaspokojenia pragnienia alkoholem, może to zrobić w innym okresie.

Sprawa jest rozwojowa. Jeśli zarzuty posła Cimoszewicza są prawdziwe, to dowody mogą się odnaleźć na monitoringu w hotelu sejmowym. Politycy PO korzystają ostatnio często z trybu interwencji poselskiej, więc i w tej sprawie warto by było ją zastosować.

źródło: Twitter

fot. flickr/Sejm RP

 POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media - wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.

Michał Kuczyński

Michał Kuczyński - Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego. Z zamiłowania bloger i autor tekstów o charakterze publicystycznym. Interesuje się polityką i ekonomią. Prywatnie miłośnik piłki nożnej, muzyki rockowej i dobrego kina. Niegdyś zapalony wiolonczelista.
Zapraszam na mojego Twittera - @KuczynskiM

Media Tygodnia

Ładowanie