Polityka i Społeczeństwo

Marszałek Grodzki rzuca wyzwanie Dudzie. Czy prezydent podejmie rękawicę?

Senat RP
Flickr.com/Senat RP
Senat proceduje tzw. ustawę kagańcową, projekt ustawy, która zdaniem ekspertów może ograniczać wolność słowa i niezależność sędziów. Marszałek Senatu jest już po konsultacjach z Komisją Wenecką, prawniczym ciałem eksperckim, które stanowi międzynarodowy autorytet w swojej dziedzinie.

W środę Tomasz Grodzki spotkał się z kolei z unijną Komisarz ds. Praworządności. Teraz chce omówić projekt z Prezydentem RP, czy Duda przyjmie tą propozycję?

Tomasz Grodzki chce spotkać się z Prezydentem Andrzejem Dudą aby omówić ewentualne zmiany w ustawie zmieniającej zasady działania Sądu Najwyższego. Projekt budzi duże kontrowersje, wczoraj w Warszawie dziesiątki tysięcy Polaków przeszło w “Marszu Tysiąca Tóg”. W ten sposób okazali solidarność i wsparcie dla władzy sądowniczej, która zdaniem wielu jest przedmiotem ataku rządu.

Marszałek Senatu zwrócił się do Prezydenta z zaproszeniem na konsultacje.: – Szanowny Panie Prezydencie! Ustawy sądowe są w Senacie ale na koniec trafią do Pana. Chętnie bym przyszedł do Pałacu aby w gronie ekspertów obu stron podyskutować o kontrowersyjnych zapisach po to żeby wypracować jak najlepsze rozwiązanie dla obywateli. Jestem do dyspozycji – napisał na Twitterze Tomasz Grodzki.

Andrzej Duda wykorzystał już w swojej kadencji możliwość zawetowania ustawy o Sądzie Najwyższym. W lipcu 2017 roku pod wpływem masowych protestów zawetował jedną z trzech ustaw forsowanych przez PiS. Czy wykorzysta kolejną okazję by przypomnieć się centrowemu elektoratowi?

źródło: wp.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie