Polityka i Społeczeństwo

Mariusz Kamiński pokazywał drastyczne zdjęcia dot. migrantów. Szokująca konferencja ministra pod lupą RPO?

Rzecznik Praw Obywatelskich podjął postępowanie w związku z opublikowaniem zdjęć pochodzących, rzekomo, z telefonów migrantów – odpowiedział Marcin Sośniak z Zespołu ds. Równego Traktowania w Biurze RPO. – RPO najpierw zbada okoliczności pozyskania i ujawnienia przez Straż Graniczną czy MSWiA prywatnych zdjęć i dopiero potem będzie możliwa ocena tego działania pod kątem ewentualnego naruszenia obowiązującego prawa – poinformował.

Propaganda i straszenie?

Konferencja ministrów wywołała wiele skrajnych emocji. Pojawiło się mnóstwo głosów, że była to cyniczna próba nakręcenia spirali strachu i niechęci wobec migrantów.

Tutaj nie ma żadnej empatii, tylko czysta propaganda i straszenie, by usprawiedliwić śmierć tych ludzi. Nieważne, że umierają, ważne że Polska nie mogła ich wpuścić, zabrać do szpitala, umieścić w ośrodku – bo zoofilia – napisała Maja Heban z Noizz.

Mam poważne wątpliwości, czy zdjęcia wyciągnięte z telefonów imigrantów powinny być upublicznione.  Po to są służby, żeby takie rzeczy sprawdzać i odsyłać delikwentów do domu. Upublicznienie przełoży się na jeszcze większą niechęć wobec tych, którzy naprawdę potrzebują pomocy – ocenił Klaudiusz Slezak.

To rozkręcanie spirali strachu i podkręcanie zagrożenia, które często jest wyolbrzymiane, służy celom politycznym – mówi NaTemat Maciej Konieczny z Lewicy.

Źródło: NaTemat


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie