Polityka i Społeczeństwo

Mariusz Kamiński pokazywał drastyczne zdjęcia dot. migrantów. Szokująca konferencja ministra pod lupą RPO?

screen/ YouTube/ MSWiA

Szokująca konferencja Mariusza Kamińskiego na pewno nie przejdzie bez echa. Rzecznik Praw Obywatelskich zamierza wszcząć postępowanie w tej sprawie.

Zaskakująca konferencja

Mariusz Kamiński zwołał w poniedziałek konferencję prasowa na temat „ustaleń dotyczących nielegalnych migrantów”. Szef MSWiA i towarzyszący mu minister obrony Mariusz Błaszak totalnie zaskoczyli, prezentując – jak to opisali – dane pochodzące z telefonów zatrzymanych przez Straż Graniczną migrantów.

Co pokazali dziennikarzom ministrowie?

Choćby zdjęcie ukazujące mężczyznę odbywającego stosunek seksualny ze zwierzęciem, fotografia z egzekucji czy człowieka zażywającego narkotyki.

Tu, proszę państwa, nie chodzi o stygmatyzowanie kogokolwiek, tutaj chodzi o fakty pokazujące rzeczywistą sytuację na granicy, kto forsuje naszą granicę – mówił Kamiński.

Niektóre ze zdjęć, które Państwu dziś pokazaliśmy, są drastyczne. Wskazują, że mamy do czynienia z osobami, które mają powiązania z grupami przestępczymi czy z zaburzeniami seksualnymi. Podkreślam: mówimy o faktach, nie stygmatyzujemy żadnego środowiska – podkreślał minister.

Szokująca konferencja pod lupą RPO?

Portal NaTemat poprosił o komentarz do konferencji biuro Rzecznika Praw Obywatelskich. Chodzi o to, czy upublicznianie zdjęć było legalne.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie