Polityka i Społeczeństwo

Mariusz Błaszczak za bardzo urósł. Dwóch potężnych polityków wzięło go na swój celownik

Błaszczak
Flickr.com/Piotr Drabik

Czy Mariusz Błaszczak jest zagrożeniem dla Mateusza Morawieckiego i Daniela Obajtka? “Wprost” sugeruje, że tak może być i szef MON jest “neutralizowany”.

Mariusz Błaszczak wpada od czasu do czasu na giełdę nazwisk potencjalnych następców premiera Mateusza Morawieckiego. Do jego zalet zaliczono ostatnio stronienie od alkoholu oraz papierosów i do tego nie tworzy własnej frakcji. Tak go reklamują jego zwolennicy wewnątrzpartyjni. Czy Mariusz Błaszczak stał się realnym zagrożeniem dla premiera Mateusza Morawieckiego i najwyżej notowanego w rankingu jego następców szefa Orlenu, Daniela Obajtka? Tak sugeruje “Wprost”.

Kilkanaście ostatnich dni to dla Ministerstwa Obrony Narodowej fatalna passa. Najpierw Onet.pl ujawnił, że karabinki Grot są wadliwe i zagrażają życiu użytkowników, a potem światło dzienne ujrzały wnioski z manewrów Zima-20 i okazało się, iż Polska przegrałaby wojnę w ciągu pięciu dni. Według rozmówcy “Wprost” te informacje nie wypłynęły przypadkowo.

Jarosław Kaczyński jest wrażliwy na tego typu informacje, dlatego ich pojawienie się jest uderzeniem w Błaszczaka. Moim zdaniem chodzi o to, że coraz częściej pojawiały się spekulacje, iż Błaszczak może zastąpić Mateusza Morawieckiego na stanowisku premiera, zatem na wszelki wypadek postanowiono szefa MON zneutralizować – tłumaczy informator.

No i mam problem z taką interpretacją wydarzeń “okołoMON-owskich”. Umowa na karabinki Grot została podpisana przez Antoniego Macierewicza, który dał im zielone światło. Według dziennikarzy branżowych, ujawnienie wniosków z ćwiczeń Zima-20 ma drugie dno. To brutalna walka o fotel szefa Sztabu Generalnego być może właśnie inspirowana przez Mariusza Błaszczaka. Nie można jednak w stu procentach wykluczyć tego, co sugeruje sygnalista “Wprost”.

Źródło Wprost.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Bartosz Wiciński

Najstarsi górale nie pamiętają od kiedy zaprząta sobie głowę polityką. Kronikarze podają datę pokrywającą się z aferą Rywina, ale wciąż trwa o to spór. Od dziecka lubił zapach porannych gazet w domu i tak mu zostało do dzisiaj. Interesuje się geografią i nie smakują mu karpie.

Media Tygodnia
Ładowanie