Po godzinach

Marianna Schreiber trafi przed sąd? “Tak, zachowałam się paskudnie”

screen/ YT/ TVN Fashion

Marianna Schreiber, żona Łukasza, polityka PiS, może ponieść konsekwencje za swoje słowa i zachowanie sprzed 4 lat. Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych twierdzi, że złoży zawiadomienie do prokuratury o popełnieniu przestępstwa przez celebrytkę. O co chodzi?

Marianna Schreiber trafi przed sąd?

– Co roku w Polsce kilkaset dzieci próbuje odebrać sobie życie z powodu prześladowań związanych z ich orientacją seksualną.

Co w tej sytuacji robi żona liczącego się posła partii rządzącej? Fotografuje przypadkowo napotkaną dziewczynkę w tramwaju, której jedyną winną jest to, że ma tęczową torebkę i bezprawnie wrzuca jej zdjęcie do sieci z komentarzem: “won z mojego miasta”. Dorosła kobieta stygmatyzuje i prześladuje dziewczynkę niewiele starszą od jej własnej córki! – czytamy we wpisie Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Ten przypomniał o sytuacji sprzed paru lat.

– Kto krzywdzi dziecko, nie może liczyć na wyrozumiałość, nie będziemy patrzeć przez palce na takie zachowania. W innym kraju za takie prześladowanie przypadkowego dziecka Schreiber już dawno stałaby przed sądem. Zero tolerancji dla osób, które prześladują dzieci! – pisze dalej OMZRiK.

Schreiber odpowiada

Sama Schreiber odniosła się do sprawy. Przypomniała, że już kilkukrotnie przepraszała publicznie za słowa, których użyła cztery lata temu. Nie była też wtedy osobą powszechnie znaną.

– Tak, zachowałam się paskudnie (nie było to skierowane personalnie do danej osoby, a zdjęcia nie wykonałam ja). Odpokutowałam, wielu z was dało mi drugą szansę. Tylko ten, co nie żyje, nie popełnia błędów. Popełniłam ich w życiu wiele. Wiele razy grożono mi śmiercią, gwałtem, śmiercią mojego dziecka i to właśnie jest prześladowanie – to, że próbuje się mnie zastraszyć i zniszczyć moją działalność. Zaangażowałam się na rzecz osób pokrzywdzonych, osób LGBT+ (…) – odpowiada celebrytka.

Jak ocenić jej zachowanie? Jest faktycznie “paskudne”. Z drugiej jednak strony… przeprosiła.

Źródło: NaTemat.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie