Po godzinach

Marianna Schreiber doczekała się odpowiedzi! Jest komentarz Czarnka ws. internetowej aktywności pani ministrowej

Marianna Schreiber dość krytycznie oceniła działania Przemysława Czarnka. Minister edukacji w odpowiedzi skomentował jej internetową karierę.

Chciałabym, żeby ludzie odpowiedzialni za edukację bardziej pomagali dzieciom w ich problemach: hejcie, wyśmiewaniu, wykluczeniu – także ze względu na orientację – powiedziała na łamach „Faktu” Marianna Schreiber, zapytana o działalność Przemysława Czarnka. Przypomnijmy, że minister edukacji zasłynął ze swoich homofobicznych wypowiedzi, stwierdził, że osoby LGBT „nie są równi ludziom normalnym”.

Gdyby moja córeczka chciała kochać kobietę, to dla mnie ważniejsze jest to, żeby była szczęśliwa, niż żeby była z mężczyzną wbrew sobie – stwierdziła stanowczo pani Schreiber.

„Fakt” postanowił dać Czarnkowi możliwość riposty i zapytał go o komentarz w sprawie internetowej działalności pani ministrowej.

To jest żona ministra Schreibera, a nie moja. Pan minister Schreiber nie interesuje się moją żoną, a ja nie interesuję się jego żoną – odpowiedział krótko szef resortu edukacji.

Nie mam pojęcia, czy mu to zaszkodzi czy pomoże w polityce, to nie moja sprawa i nie mój okręg – dodał.

Pytanie o wpływ działań pani Schreiber na polityczną karierę męża jest zasadny. Łukasz Schreiber to polityk, który nie ukrywał konserwatywnych poglądów, minister w rządzie PiS.

Mąż mnie wspiera w wielu kwestiach, choć w tej niekoniecznie. Dobrze wiedział, że nie jest to przychylne jego karierze. Mówiłam to już w mediach społecznościowych… Są rzeczy, których nie wypada robić żonom polityków. Ja przełamałam ten stereotyp – mówiła pani ministrowa „Faktowi”. Gazeta poprosiła więc o komentarz jednego z polityków obozu władzy, Tadeusza Cymańskiego.

Nie sądzę, żeby naga sesja żony zaszkodziła ministrowi w karierze – zapewnił polityk. – Jeżeli zobaczę u Łukasza Schreibera element zasmucenia, to będę za niego trzymał kciuki. W PiS jest bardzo dużo tolerancji – dodał.

Źródło: Fakt

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Dominik Kwaśnik

Z wykształcenia – polonista i filmoznawca, absolwent stołecznego UKSW. Miłośnik dobrej książki, dobrego filmu i dobrego meczu. Pasjonat historii i podróży, uwielbia odkrywać i poznawać nowe miejsca – zarówno w swojej Warszawie, jak i poza nią.

Media Tygodnia
Ładowanie