Polityka i Społeczeństwo

Marian Banaś może wywrócić układ Kaczyńskiego. Posiada coś, czego nie ma opozycja

Prezes NIK
Flickr.com/KPRM

Już w tym tygodniu Sejm ma zdecydować o immunitecie prezesa NIK Mariana Banasia. Jeśli PiS przegra to głosowanie, upadek Kaczyńskiego może przyspieszyć.

Banaś nie zerwałby się ze smyczy Kaczyńskiego, gdyby PiS próbowało się z nim po ludzku dogadać

Gdy jednak Jarosław Kaczyński użył służb specjalnych przeciwko synowi prezesa NIK, Marian Banaś musiał zacząć bronić siebie i swoich najbliższych. Stąd seria miażdżących dla władzy kontroli NIK ujawniających dramatyczne marnotrawstwo publicznych pieniędzy idące w miliardy złotych. Gdyby PiS próbowało porozumieć się z Banasiem, to kto wie – pewnie byłby posłuszny woli Nowogrodzkiej, a Najwyższa Izba Kontroli byłaby warzywniakiem Przyłębskiej do kwadratu.

Jarosław Kaczyński sam zgotował PiS przeciwnika, który może przyspieszyć upadek jego systemu.

Jeden człowiek nie obali systemu, który zbudował w naszym kraju Jarosław Kaczyński

Tę, być może bolesną prawdę, powinien uświadomić sobie każdy polityk opozycji chcący uchodzić za poważnego, ale nade wszystko każdy wyborca, który uważa siebie za przeciwnika PiS. Wynika to z faktu, iż jesienią 2015 r. i później opinia publiczna dała Jarosławowi Kaczyńskiemu ogromny komfort umacniania swojej władzy. Uliczne manifestacje, choć początkowo liczne, stopniowo topniały, a średnia wieku uczestników na poziomie 60+ od początku nie napawała optymizmem. Społeczny klimat dla ówczesnych liderów opozycji był zły lub bardzo zły i dlatego partia Kaczyńskiego gładko odnowiła mandat po czterech latach sprawowania władzy. Dziś wiadomo, że ten system jest za silny, aby pokonał go jeden człowiek, jeden polityk opozycji ze swoim zapleczem. Opozycja potrzebuje konia trojańskiego w obozie wroga.

Zbuntowany prezes NIK jest kluczowym składnikiem planu odbicia Polski z rąk Kaczyńskiego

Tak samo jak Paweł Kukiz, choć wiemy, że po udziale w zamachu PiS na TVN, jest on spalony w ogromnej części opinii publicznej. Powołanie sejmowej komisji śledczej ws. inwigilowaniu Pegasusem “kilkuset osób rocznie” jest warte paktu nawet z Antychrystem. Temat komisji nie może jednak przysłonić konieczności niebywałej wręcz mobilizacji na rzecz utrzymania immunitetu Mariana Banasia. Każdy przedstawiciel opozycji, który przyczyni się do zawłaszczenia NIK przez Nowogrodzką (zagłosuje “za”, wstrzyma się od głosu albo nie pojawi się na głosowaniu lub wyjmie kartę z czytnika), powinien być skończony w życiu publicznym.

Czytaj także:

Janusz Kowalski na łopatkach. Lider Agrounii zaorał go, a potem nawiózł gnojownik. I to przed kamerami!

To dlatego Putin chce zaatakować Ukrainę? Brytyjskie MSZ zdobyło szokujące informacje

Wojna coraz bardziej prawdopodobna? Ten zaskakujący ruch USA może być na to mocnym dowodem

Źródło: “Newsweek”

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie