Sport

Maria Szarapowa kończy karierę. “Jak zostawić za sobą jedyne życie, które znasz?”

Rosyjska gwiazda tenisa, Maria Szarapowa ogłosiła zakończenie sportowej kariery. Pięciokrotna zwyciężczyni Wielkiego Szlema przechodzi na sportową emeryturę po 28 latach uprawiania sportu. 

Szarapowa ogłosiła swoją decyzję na łamach czasopism “Vogue” oraz “Vanity Fair”, które opublikowały jej autorskie teksty. Tenisistka w przejmujących słowach pożegnała się w nich z dyscypliną, którą uprawiała od czwartego roku życia.

– Jak zostawić za sobą jedyne życie, które znasz? Jak zejść z kortów, na których ćwiczyłaś, odkąd byłaś małą dziewczynką, zostawić ukochaną grę – taką, która przyniosła ci nieopisane łzy i niewypowiedzianą radość, sport, w którym odnalazłaś rodzinę, fanów, którzy są z tobą od ponad 28 lat?

Jestem w tym nowa, więc proszę wybaczcie mi. Tenisie, żegnam cię – napisała Rosjanka.

– Tenis pokazał mi jak wygląda i z czego zrobiony jest świat. Dzięki niemu sprawdziłam siebie i zobaczyłam, na ile mnie stać. Niezależnie od tego, co będę dalej robiła w życiu, to będę się wspinała i dalej rozwijała – brzmiał kolejny fragment pożegnalnego tekstu, który pojawił się także na Instagramie Szarapowej, wraz ze zdjęciem z dzieciństwa.

Jedną z przyczyn zakończenia kariery przez tenisistkę były jej powracające problemy zdrowotne. Podczas zeszłorocznego turnieju US Open Szarapowa miała problemy z ramieniem. – Samo wyjście na kort wydawało mi się zwycięstwem – napisała Rosjanka.

Maria Szarapowa wygrała 36 turniejów WTA. W turniejach Wielkiego Szlema wygrywała pięciokrotnie – zwyciężała w Australian Open (2008), Roland Garros (2012, 2014), Wimbledonie (2004) i US Open (2006). W 2005 roku była pierwszą rakietą świata.

Źródło: Onet, WP SportoweFakty

Zdjęcie: Jimmie48 Photography/Shutterstock

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie