Polityka i Społeczeństwo

Marek Suski zdobył się na refleksję nt. Polskiego Ładu. Aż trudno uwierzyć, że powiedział akurat te słowa

Morawiecki
Flickr.com/KPRM

Nie da się ukryć, że tu zostały popełnione błędy, więc jakieś konsekwencje muszą być – to nie słowa kogoś z opozycji, ale posła PiS Marka Suskiego, który w ten sposób podsumował Polski Ład. Przyznał też, że program wyszedł rządowi “tak średnio”.

Będą dymisję

W tym tygodniu RMF FM nieoficjalnie poinformowało, że odpowiedzialność za zamieszanie wywołane Polskim Ładem poniosą minister finansów Tadeusz Kościński i jego zastępca – Jan Sarnowski. Wirtualna Polska dodała, że ze stołków spadną też wiceminister finansów Piotr Patkowski i dyrektor Polskiego Instytutu Ekonomicznego Piotr Arak.

O to wszystko był pytany w Polskim Radiu poseł PiS Marek Suski. – Jeśli ktoś popełnił taki błąd – bo nie da się ukryć, że tu zostały popełnione błędy (…) więc jakieś konsekwencje muszą być tych działań. Trzeba to po pierwsze naprawić szybko, a po drugie, zawsze w takich sytuacjach ktoś jednak jest odpowiedzialny za przygotowanie programu, który miał być bardzo dobry, a wyszedł, powiedzmy sobie, tak średnio – powiedział poseł PiS.

Według niego teraz, aby naprawić niedociągnięcia Polskiego Ładu, potrzebne będą “zmiany ustawowe”.

Müller potwierdza: będą dymisje

Rzecznik rządu Piotr Müller potwierdził już, żefaktycznie będzie teraz czas na decyzje personalne, ale one będą ogłoszone, gdy zostaną ostatecznie podjęte”. – Ale ta kierunkowa decyzja, że te rozstrzygnięcia, również personalne, będą zapadały, jest już podjęta – powiedział w czasie wywiadu z Polsat News.

Polski Ład okazał się wielką wpadką wizerunkową rządu. Możliwe, że cały gabinet ministrów powinien podać się do dymisji, oczywiście łącznie z premierem Morawieckim. Dlaczego do tego nie dojdzie? Ze względów politycznych. Obecny rząd doczłapie zapewne do kolejnych wyborów, dając nam wtedy szansę podziękowania za ostatnią “reformę” podatkową.

Czytaj również:

Źródło: wp.pl, Polskie Radio, RMF FM

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie