Gospodarka

Marek Suski przemówił. Jego słowa o inflacji powinny znaleźć się w podręcznikach ekonomii

Poseł Suski odleciał. Tak się manipuluje dzisiaj Polakami
Fot. Shutterstock

Inflacja w Polsce rośnie od kilku miesięcy. Zapewne przez panikę związaną z koronawirusem wzrośnie do niewidzianych od dawna rozmiarów.  Okazuje się jednak, że niektórzy polscy politycy nie tylko nie widzą problemu, to jeszcze dają elektoratowi złote rady. O kogo chodzi? Oczywiści o Marka Suskiego.

Wujek Dobra Rada

Na tak trudny czas, jaki mamy obecnie w Polsce, pozostaje nam żałować, że sterów władzy nie trzyma w rękach Suski. Swoim bystrym, analitycznym umysłem zauważył, co dzieje się w naszym kraju. Dlaczego mamy inflację? Sami jesteśmy sobie winni!

Co powinniśmy robić w obecnej sytuacji panie pośle? – za nas takie pytanie zadał politykowi Fakt.

Przede wszystkim nie wykupywać tej żywności, która jest, bo jak wszyscy się rzucają i wykupują, to producenci i sprzedawcy podnoszą ceny – powiedział jak już dziś wieszczymy przyszły minister finansów.

Sprawa jest jednak ponoć bardziej skomplikowana. Poseł PiS chyba wietrzy w tej całej aferze dot. inflacji spisek GUS-u i mediów. Dlaczego? On bowiem wcale nie płaci więcej za swoje zakupy! – Codziennie robię zakupy i nie widzę podwyżek. Może kilka produktów, ale to nie są produkty pierwszej potrzeby – dodaje Suski.

Zamrożenie cen

Dane z GUS-u czy Eurostatu są jednak pesymistyczne. Inflacja w naszym kraju rośnie, w skali UE niemal już w niej przodujemy (gorzej jest teraz tylko na Węgrzech). Władza dostrzega problem – mimo słów Suskiego – i chce z nim walczyć.

Niestety pomysły rządu mogą okazać się tak nieudane jak słynny już druk dot. odroczenie składek ZUS dla przedsiębiorców (pisaliśmy o sprawie tutaj). Okazuje się, że w planach jest wprowadzenie cen maksymalnych na rynku. Jaki efekt może to przynieść? Jak zauważa na Twitterze Robert Gwiazdowski, zapewne żaden!

A dokładniej: takie pomysły są ryzykowne, bowiem mogą doprowadzić do tego, że producenci przestaną sprzedawać swoje produkty. Wraz z rosnącą inflacją w pewnym momencie przestaje się to bowiem opłacać! Gdy problem narośnie do pewnych rozmiarów, nawet taki tytan intelektu jak Suski już nie pomoże…

Źródło: Fakt.pl, Portfel Polaka

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.

Jacek Walewski

Pasjonat polityki i historii, ale też publicysta oraz promotor nowoczesnych technologii. W 2016 r. współorganizował pierwsze w Polsce (i w tej części Europy) konsultacje społeczne dot.cyfrowych walut w Sejmie. Aktywnie działa w Polskim Stowarzyszeniu Bitcoin. W latach 2016 - 2017 pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Nowoczesnej w powiecie bielskim.

Media Tygodnia

Ładowanie