Polityka i Społeczeństwo

Marek Suski był jak zwykle szczery ujawniając skalę inwigilacji. Teraz się musi bidulek tłumaczyć

Marek Suski wypalił na konferencji prasowej o kilkuset przypadkach inwigilacji Pegasusem. Teraz musi się z tego tłumaczyć.

Dwa dni temu media obiegły słowa Marka Suskiego, jakie padły na konferencji prasowej. Poseł Prawa i Sprawiedliwości został zapytany o powstanie sejmowej komisji śledczej. Suski wyraził przekonanie, że nie dojdzie do jej powołania, ale potem nastąpiło trzęsienie ziemi, gdy Suski powiedział o skali inwigilacji Pegasusem.

Ja mogę państwa zapewnić, że mówienie o jakiejś masowej inwigilacji to jest w ogóle jakiś wymysł z księżyca. Bo to były niewielkie ilości, nieprzekraczające kilkuset osób w ciągu roku, ani milionów. Nie mogę oczywiście podać dokładnych danych, bo to jest objęte tajemnicą– wypalił.

Onet.pl poprosił Marka Suskiego o doprecyzowanie swojej wypowiedzi – Zjawisko inwigilacji pochodzi z czasów rządu PO-PSL. Obecnie nie występuje. Dziś kontrole operacyjne są prowadzone na wniosek prokuratury i za zgodą sądu. Co do ilości to od kilku do kilkuset rocznie. Pozostałe informacje są niejawne – przekazał pokrętnie.

Inne zdanie na ten temat ma Marcin Bosacki, szef senackiej komisji nadzwyczajnej. Jak podkreśla w rozmowie z Onetem, Suski ma jedną zaletę – jest “uderzająco szczery” – Jeśli tym razem był szczery, że to były lata, w których używano Pegasusa wobec kilkuset osób, to byłyby szokujące dane – mówi.

Wypowiedź Marka Suskiego będzie miała swój ciąg dalszy. Marcin Bosacki wysłał posłowi PiS zaproszenie na posiedzenie senackiej komisji. Co na to Marek Suski? Gra wariata w swoim stylu. O zaproszeniu dowiedział się od Onetu – Może zaprosił kogoś innego o tym samym nazwisku i imieniu – zastanawia się.

Czytaj także:

Chora na mukowiscydozę nie otrzymuje żadnej pomocy od państwa. Wojciechowi Mannowi puściły nerwy. Oj, dostało się PiS-owi

Już wiadomo, kto był pierwszą ofiarą Pegasusa. Zaskoczeni?

Źródło: Onet.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie