Polityka i Społeczeństwo

Marcin Kierwiński triumfuje. PiS przegrało z nim ważny proces

Sekretarz PO

Sekretarz generalny Platformy Obywatelskiej wygrał proces z Prawem i Sprawiedliwością. Partia rządząca chciała zakneblować Marcina Kierwińskiego.

Ponad dwa lata temu Gazeta Wyborcza ujawniła list napisany z aresztu przez warszawskiego urzędnika Jakuba R. Autor oskarżył w liście Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika o współudział w aferze reprywatyzacyjnej w Warszawie. Według prokuratury, Jakub R. jest jednym z głównych aktorów warszawskiej reprywatyzacji.

Jakub R. twierdził m.in., że w latach 2005-09, kiedy Kamiński i Wąsik kierowali Centralnym Biurem Antykorupcyjnym, Wąsik miał namawiać go do zbierania materiałów o nieprawidłowościach dotyczących warszawskich nieruchomości. U polityków opozycji, w tym u Kierwinskiego, wzbudziło to podejrzenia, że tzw. afera reprywatyzacyjna mogła być po cichu sterowana przez służby na usługach PiS – przypomina Gazeta Wyborcza.

W 2018 roku Marcin Kierwiński powiedział, że afera reprywatyzacyjna to w znacznej mierze afera PiS-u. Już w 2006 roku PiS wiedział, co się dzieje wokół reprywatyzacji, gdy partia Jarosława Kaczyńskiego oddawała władzę w Warszawie – Wtedy zatrudniono w ratuszu Jakuba R. Jakub R. był rodzajem śpiocha, który miał wykonywać zadania na rzecz PiS-u – mówił sekretarz generalny Platformy Obywatelskiej. Marcin Kierwiński wiązał tę sprawę także z aferą spółki Srebrna i uwłaszczeniem się na majątku publicznym niektórych prominentnych polityków PiS.

Wygrałem proces sądowy z PiS! Ich powództwo ws. moich pytań o spółkę Srebrna i aferę reprywatyzacyjną oddalone w całości. Interes społeczny wymaga aby żądać od PiS wyjaśnień ws spółki Srebrna i jej powiązań. Nadal będę zadawał pytania w tych sprawach.PiS nie „zaknebluje” opozycji – poinformował wczoraj na Twitterze polityk opozycji.

PiS ma jeszcze możliwość odwołania się.

Źródło Gazeta Wyborcza

 

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie