Polityka i Społeczeństwo

Marcin Kierwiński o Donaldzie Tusku i planach opozycji. “Wszyscy mamy tutaj swoje obowiązki”

Sekretarz PO

Sekretarz Generalny Platformy Obywatelskiej Marcin Kierwiński udzielił wywiadu portalowi naTemat.pl.

Kierwiński: “Donald Tusk jest najbardziej znanym polskim politykiem w Europie i na świecie”

–  Rozmowy z najważniejszymi europejskimi politykami są prowadzone. Donald Tusk jest przecież najbardziej znanym polskim politykiem nie tylko w UE, ale i na świecie. Kto wie, jak wyglądałoby wiele międzynarodowych spraw dotyczących Polski, gdyby nie starania Tuska, aby nas nie przekreślano za sprawą głupich decyzji złego rządu Morawieckiego – stwierdził Marcin Kierwiński w rozmowie z Jakubem Nochem.

Co może zrobić opozycja?

Kierwiński: “Wszyscy mamy tutaj swoje obowiązki”

–  Przede wszystkim trzeba wyjaśniać, gdzie tylko się da, że Polska to nie jest jedynie rząd PiS. Należy na arenie europejskiej wytłumaczyć, że taka władza to tylko epizod w najnowszej historii Polski i wkrótce przeminie. W UE nie mogą patrzyć na Polaków tylko przez pryzmat PiS-owskich awantur i wszczynanych wojenek – dodał przytomnie Marcin Kierwiński.

Kierwiński bardzo racjonalnie zaznacza, że warunkiem skuteczności opozycji jest poczucie, że jej przedstawiciele mają za sobą poparcie zwykłych ludzi

To warunek absolutnie niezbędny. Kluczem do wyborczego zwycięstwa opozycji jest chęć zmian w każdym z nas. Przy czym, liczy się zwłaszcza chęć zwykłego człowieka, a nie wielkomiejskich elit oraz ich potomków. To właśnie taka emocja zmiotła Jarosława Kaczyńskiego i jego towarzyszy do opozycyjnych ław w 2007 roku. Zainteresowanie opinii publicznej zgubnymi dla niej skutkami rządów Prawa i Sprawiedliwości sprawi, że nawet szaleństwo wylewające się z TVP Jacka Kurskiego przestanie pomagać Nowogrodzkiej.

Źródło: naTemat.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie