Po godzinach

Mamy rekord! Tak często TO nazwisko nie padało jeszcze w “Wiadomościch”

screen/ TVP

“Wiadomości” TVP przeszły same siebie. W piątkowym wydaniu odmieniły nazwisko lidera PO przez wszystkie przypadki. Przypomniano o nim aż 34 razy.

O Tusku w TVP

Użytkownik FlasH zaprezentował fragmenty zdań, których używali pracownicy TVP, by mówić o szefie PO. Były to m.in. “Tusk mamił Polaków”, “Tusk blokował”, “rozgoryczeni bogactwem Tuska”.

W piątek “Wiadomości” poświęciły dwa materiały, w których atakowały Tuska. I tak np. oskarżano go o posiadanie “prorosyjskiego genu”. To z jego powodu jako premier miał ponoć prowadzić politykę resetu w relacjach z Rosją.

W drugim materiale wzięto pod lupę jego finanse. Dziennikarze TVP wyliczyli, ile Tusk jako emeryt będzie pobierał emerytury.

– Zdecydowana większość polskich seniorów przez dwa lata nie dostanie tyle pieniędzy co Tusk w zaledwie jeden miesiąc – podał program informacyjny.

Tępa propaganda?

Może zastanawiać, czy taka forma ataków na Tuska jest skuteczna. Przecież powyższe to dość prosta (by nie powiedzieć prostacka) propaganda.

W kwestii polityki zagranicznej PO, Wiadomości spłyciły obraz: nie wspomniały, że dyplomacja rządu PO-PSL interweniowała w czasie Pomarańczowej Rewolucji na Ukrainie. Do tego politykę resetu w relacjach z Rosją prowadziły nawet w podobnym okresie USA, co pokazuje, że był to pewien trend (faktycznie, jak dziś wiemy, błędny).

W kwestii emerytury Tuska… Cóż, jest ona efektem jego pracy w Brukseli, więc trudno mieć do niego pretensje, że obecnie będzie pobierał spore świadczenie.

Propaganda TVP jednak nie pomaga. PiS pozostaje liderem sondaży, ale raczej miałby problem z samodzielnym rządzeniem krajem. PO z kolei pozostaje najsilniejszą siłą opozycyjną i dużymi możliwościami koalicyjnymi.

Źródło: TVP

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie