Po godzinach

Mamy nową atrakcję turystyczną? Krajanie Mejzy się wstydzą i przepraszają za polityka. “Przejaw obywatelskiego buntu”

Mieszkańcy okolic Krosna Odrzańskiego, wstydzą się za swojego krajana, Łukasza Mejzę. Na polu pojawił się wielki napis „Sorry za Mejzę”.

Był to przejaw naszego obywatelskiego buntu przeciwko działaniom pana Łukasza Mejzy, przeciwko jego odrażającym czynom związanym z działaniem jednej z jego spółek firmy NeoClinic – mówi w rozmowie z TVN24 Sławomir Kobiela, jeden z inicjatorów akcji. Gigantyczny biały napis „Sorry za Mejzę” został ułożony z włókniny przez mieszkańców powiatu krośnieńskiego. Jak wyjaśnia, napis powstał trzy dni, a układała go grupa około 20 osób.

Każda z liter ma 50 metrów wysokości, długość napisu wynosi 240 metrów.

Pierwszy dzień zajęło nam wytyczanie nazwiska pana Mejzy i układanie pierwszych liter. I następne przez dwa dni, wczoraj i przedwczoraj, układaliśmy to wszystko tu na trawie, na łąkach – mówi Adam Kuczyński, który pomagał tworzyć napis.

Zależało nam najbardziej na tym, żeby sprowokować ludzi do dyskusji, do zastanowienia się nad tym, w którym kierunku to wszystko idzie – podkreśla Jarosław Cieślarczyk, kolejny uczestnik akcji.

Dlaczego napis „Sorry za Mejzę” pojawił się akurat w tym miejscu? To rodzinne strony byłego już wiceministra sportu. Wśród osób zaangażowanych w projekt są ludzie, którzy Mejzę znali.

Mówimy „sorry”, bo to człowiek, który urodził się pod Krosnem i z naszego okręgu był wybierany, dlatego też przepraszamy, my mieszkańcy Krosna. Jego rodzina stąd pochodzi, dziadkowie byli prekursorami przedsiębiorczości w kraju, prowadzili swój sklep w sposób godny pochwały, uczciwy, nie „kombinatorski” – mówi TVN24 Piotr Gałęski, mieszkaniec Krosna Odrzańskiego i jeden z pomysłodawców napisu. Cóż, Mejza na pewno nie tak wyobrażał sobie upamiętnienie w rodzinnych stronach…

Źródło: TVN24

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie