Po godzinach

Małżeństwa jednopłciowe w Polsce? Znany muzyk zaskoczył. “W obliczu prawa nic to nie znaczy”

Flickr.com

W najnowszym wywiadzie Piasek odniósł się do swojego niedawno coming outu. Powiedział też, jaki jest jego stosunek do małżeństw jednopłciowych.

Piasek i jego coming out

Andrzej Piaseczny dokonał niedawno coming outu. Przyznał że jest gejem. Zasugerował, że jego nowy utwór, “Miłość”, dot. kwestii miłości do mężczyzny.

W najnowszym numerze VIVY! zdradził zaś, dlaczego tak późno zdecydował się przyznać, że jest homoseksualistą.

– Podobno w życiu nie ma przypadków. To jest ciąg wydarzeń: kampanie wyborcze, prezydentura Dudy, kolejne lockdowny, strajk kobiet, moje urodziny… Fakt, że mam 50 lat, czyli statystycznie rzecz biorąc większość życia za sobą, ułatwia mówienie o wielu rzeczach. Miałem świadomość, że jeśli składam taką deklarację, będę konsumował jej konsekwencje – powiedział wokalista.

Nie wiemy jednak, kto jest partnerem Piaska. Artysta przyznał, że nie chce, by ludzie nazbyt wiele wiedzieli o jego prywatności.

– Żyjemy w czasach terroru ekstremalizmów: w lewo albo w prawo, białe albo czarne, tęczowe albo żółto-białe. Te ekstremalizmy powodują, że od wszystkich oczekuje się wywalenia bebechów na widok publiczny. Jeżeli powiedziałeś A, musisz powiedzieć Z i najlepiej zrobić transmisję on-line z sypialni 24 godziny na dobę. Ja takiego życia nie chcę i nigdy nie zaakceptuję. Zawsze sam stawiałem granice mojej otwartości i… sam je przesuwałem – powiedział.

Małżeństwa homoseksualne w Polsce

Przyznał też, że liczy na to, że w Polsce za jakiś czas będzie można zawrzeć małżeństwo z osobą tej samej płci.

To tylko kwestia czasu. Tydzień temu oglądałem wywiad z panią pastor kościoła protestanckiego, która mówiła, że w swoim kościele błogosławi jednopłciowe pary. W obliczu polskiego prawa nic to nie znaczy, ale ona błogosławi. Od niedawna wystarczy wyjechać do Czech, żeby być gościem na ślubie dwóch facetów lub dwóch kobiet. Chciałbym, żeby ludzie, którzy potrzebują takiego błogosławieństwa, mogli je dostać. Czy ja go potrzebuję? Wierzę w Boga, więc… I niech to wystarczy – powiedział.

Źródło: VIVA!

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie