Po godzinach

Małżeńskie porady w Radiu Maryja. Nie uwierzycie, co jest śmiertelnym zagrożeniem dla współczesnych małżonków

Kłopoty w małżeństwie? Zawsze można posłuchać Radia Maryja, gdzie w specjalnej „Audycji dla małżonków i rodziców” swoimi złotymi radami dzielił się ks. Dominik Chmielewski. Opowiadał m.in. o zagrożeniach, które czyhają na współczesne małżeństwa. Jednym z nich jest antykoncepcja.

W blisko dwugodzinnej audycji „Dla małżonków i rodziców” ks. Dominik Chmielewski dzielił się swymi refleksjami na temat współczesnych małżeństw. Przedstawiał różne role kobiety i mężczyzny w małżeństwie. Jak stwierdził, żona powinna „opiekować się emocjami męża”, gdyż mężczyźni mają problem z radzeniem sobie z emocjami.

W jaki sposób? Nie poprzez zwracanie się z pretensjami, żalami, kiedy jest trudny czas między wami. Opiekować się emocjami to wyrażać swoje uczucia w taki sposób, żeby przyciągnąć swojego mężczyznę do reakcji, która w szczególny sposób powodowałaby troskę, bliskość między kobietą i mężczyzną – tłumaczył duchowny.

Mąż także ma swoje zadania – jest to „zachwyt nad pięknem kobiety”. Jak podkreślał duchowny, już biblijny Adam prawił komplementy Ewie.

Każdy mężczyzna musi sobie uświadomić, że fundamentem budowania związku jest nieustanne zachwycanie się swoją kobietą (…) Ważne, aby ten zachwyt podtrzymywać, żeby ten zachwyt był coraz głębszy, coraz dojrzalszy – mówił.

Nie zabrakło ostrzeżenia przed niebezpieczeństwami. Zagrożeniem dla współczesnych małżeństw jest antykoncepcja. Jak podkreślał duchowny, w małżeństwiem które nie chcą mieć dzieci, nie ma prawdziwej miłości.

Śmiertelnym zagrożeniem w małżeństwie jest antykoncepcja. Kiedy mąż i żona stosują antykoncepcję, to uderzają w swoją najgłębszą tożsamość – tłumaczył ksiądz. – Używanie antykoncepcji w małżeństwie to krzyk matki: „Nie chcę być matką!”. To krzyk ojca: „Nie chcę być ojcem!”. Razem krzyczą: „Nie chcemy dziecka!”. Wiele małżeństw stosujących antykoncepcję ma strasznie destrukcyjne uczucia względem siebie, ponieważ cały czas atakują swoją najgłębszą tożsamość – przekonywał ks. Chmielewski.

Źródło: O2

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie