Polityka i Społeczeństwo

Małopolska straci fundusze UE? Wszystko przez walkę z LGBT

Fundusze unijne się nam po prostu należały? Zadziwiająca retoryka Morawieckiego
Fot. P. Tracz / KPRM

Pod koniec kwietnia 2019 roku małopolscy radni PiS wprowadzili pod obrady punkt o “zagrożeniu ideologią LGBT”. Radni Koalicji Obywatelskiej byli zaskoczeni głosowaniem nad taką uchwałą.

– O jakim zagrożeniu my mówimy? Ten wniosek to próba upolitycznienia przez PiS przed zbliżającymi się wyborami do Parlamentu Europejskiego – oceniał Jacek Krupa, radny wspólnego klubu Platformy i Nowoczesnej.

Komisja Europejska żąda od marszałka Witolda Kozłowskiego (PiS) wyjaśnień w sprawie unijnych funduszy. Kasa otrzymana w ramach polityki spójności miała pójść na działania antydyskryminacyjne, tymczasem rok temu Małopolska okrzyknęła się “strefą wolną od LGBT”. Niewykluczone, że teraz kurek z dopłatami zostanie przez KE zakręcony – pisze Gazeta Wyborcza.

Komisja Europejska pisze: Komisja oczekuje, że w odpowiedzi na niniejsze pismo, podlegające Państwu służby wzmocnią działania promujące równość i niedyskryminację ze względu na orientację seksualną w projektach finansowanych przez UE. Będziemy wdzięczni za potwierdzenie podjęcia takich działań – przytacza fragment Wyborcza. Pismo trafiło także do marszałków z Podkarpacia i województwa łódzkiego, świętokrzyskiego oraz lubelskiego.

Małopolska jest obecnie największym beneficjentem z dziedzin: edukacja i administracja państwowa, czyli z tych, na które bezpośrednio wpływa dyskryminacyjna uchwała – Na swoje projekty, na lata 2014-2020, łącznie otrzymało ponad 4,5 mld zł. To pokazuje, ile województwo może w przyszłości stracić – wynika opracowania przygotowanego przez Kubę Gawrona, współtwórcę Atlasu Nienawiści. To mapa pokazująca skalę podpisywanych w Polsce homofobicznych ustaw.

Źródło Gazeta Wyborcza

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie