Polityka i Społeczeństwo

Małgorzata Trzaskowska wkracza do akcji. “Zamierzam zostać rzeczniczką kobiet”

Małgorzata Trzaskowska na finiszu kampanii wyborczej wyrusza w Polskę – Zamierzam zostać rzeczniczką kobiet, bo chcę, aby nasz głos był słyszalny – mówiła na wiecu wyborczym. Gdy Rafał Trzaskowski został prezydentem Warszawy, odeszła z pracy w stołecznym ratuszu, aby nie doszło do konfliktu interesów. Tak wyglądają nowoczesne standardy.

Urodziłam się i wychowałam na Śląsku. To były cudowne lata.(…)Razem z Rafałem wykorzystujemy każdy moment, aby spędzić tu trochę czasu. Mój mąż tak wsiąkł w Śląsk, że ciągle mówi o twardości i pracowitości Ślązaków(…)W Rybniku mieszka mój tata i siostra bliźniaczka z rodziną. Niestety rok temu odeszła moja mama, zmarła na rakamówiła Małgorzata Trzaskowska w wywiadzie dla Dziennika Zachodniego.

Żona Rafała Trzaskowskiego rusza w Polskę ponieważ każdy głos się liczy i może zaważyć na zwycięstwie – Wychowałam się w mniejszej miejscowości, uwielbiam ludzi, spotkania, jestem otwarta i uważam, że każda historia, tak jak każdy problem, są tak samo ważne – napisała na Fcebooku na chwilę przed wyruszeniem w drogę. Podczas spotkań zamierza rozmawiać o edukacji, problemach klimatycznych i problemach związanych z ochroną zdrowia naszych dzieci – O wszystkim tym z czym i Wy i ja borykamy się na co dzień – zaznacza w swoim wpisie.

Na spotkaniu z lokalną społecznością Przecławia, Małgorzata Trzaskowska rozmawiała m.in. o opiece nad niepełnosprawnymi dziećmi. Jedna z kobiet obecnych na spotkaniu powiedziała, że “mężczyźni politykują, a potem nami rządzą”. Żona prodemokratycznego kandydata zapewnia, że nie musi tak być, dlatego chce być głosem kobiet, aby wszystkie zostały wysłuchane i usłyszane.

W Skierniewicach rozmawiała o edukacji i ochronie zdrowia, a są to zawody mocno sfeminizowane, ale też mocno niedoceniane. Małgorzata Trzaskowska zadeklarowała, że osobiście zadba o to, aby to się zmieniło. Łódź to kolejny przystanek na trasie i spotkanie z członkiniami Centrum Praw Kobiet – Doceniam i podziwiam to, co robicie na rzecz edukacji antyprzemocowej i antydyskryminacyjnej i to, jak na co dzień pomagacie kobietom. Trzymam kciuki za Waszą pracę i mam nadzieję, że do zobaczenia niedługo – napisała na Facebooku.

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Bartosz Wiciński

Najstarsi górale nie pamiętają od kiedy zaprząta sobie głowę polityką. Kronikarze podają datę pokrywającą się z aferą Rywina, ale wciąż trwa o to spór. Od dziecka lubił zapach porannych gazet w domu i tak mu zostało do dzisiaj. Interesuje się geografią i nie smakują mu karpie.

Media Tygodnia
Ładowanie