Polityka i Społeczeństwo

Małgorzata Trzaskowska wkracza do akcji. “Zamierzam zostać rzeczniczką kobiet”

Małgorzata Trzaskowska na finiszu kampanii wyborczej wyrusza w Polskę – Zamierzam zostać rzeczniczką kobiet, bo chcę, aby nasz głos był słyszalny – mówiła na wiecu wyborczym. Gdy Rafał Trzaskowski został prezydentem Warszawy, odeszła z pracy w stołecznym ratuszu, aby nie doszło do konfliktu interesów. Tak wyglądają nowoczesne standardy.

Urodziłam się i wychowałam na Śląsku. To były cudowne lata.(…)Razem z Rafałem wykorzystujemy każdy moment, aby spędzić tu trochę czasu. Mój mąż tak wsiąkł w Śląsk, że ciągle mówi o twardości i pracowitości Ślązaków(…)W Rybniku mieszka mój tata i siostra bliźniaczka z rodziną. Niestety rok temu odeszła moja mama, zmarła na rakamówiła Małgorzata Trzaskowska w wywiadzie dla Dziennika Zachodniego.

Żona Rafała Trzaskowskiego rusza w Polskę ponieważ każdy głos się liczy i może zaważyć na zwycięstwie – Wychowałam się w mniejszej miejscowości, uwielbiam ludzi, spotkania, jestem otwarta i uważam, że każda historia, tak jak każdy problem, są tak samo ważne – napisała na Fcebooku na chwilę przed wyruszeniem w drogę. Podczas spotkań zamierza rozmawiać o edukacji, problemach klimatycznych i problemach związanych z ochroną zdrowia naszych dzieci – O wszystkim tym z czym i Wy i ja borykamy się na co dzień – zaznacza w swoim wpisie.

Na spotkaniu z lokalną społecznością Przecławia, Małgorzata Trzaskowska rozmawiała m.in. o opiece nad niepełnosprawnymi dziećmi. Jedna z kobiet obecnych na spotkaniu powiedziała, że “mężczyźni politykują, a potem nami rządzą”. Żona prodemokratycznego kandydata zapewnia, że nie musi tak być, dlatego chce być głosem kobiet, aby wszystkie zostały wysłuchane i usłyszane.

W Skierniewicach rozmawiała o edukacji i ochronie zdrowia, a są to zawody mocno sfeminizowane, ale też mocno niedoceniane. Małgorzata Trzaskowska zadeklarowała, że osobiście zadba o to, aby to się zmieniło. Łódź to kolejny przystanek na trasie i spotkanie z członkiniami Centrum Praw Kobiet – Doceniam i podziwiam to, co robicie na rzecz edukacji antyprzemocowej i antydyskryminacyjnej i to, jak na co dzień pomagacie kobietom. Trzymam kciuki za Waszą pracę i mam nadzieję, że do zobaczenia niedługo – napisała na Facebooku.

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie