Polityka i Społeczeństwo

Małgorzata Trzaskowska podsumowała wybory. Złożyła bardzo ważną deklarację

Grabowski Foto / Shutterstock.com

Na Rafała Trzaskowskiego zagłosowało nieco ponad 10 mln wyborców. Na ostatniej prostej w kampanii wyborczej dołączyła do niego żona, która zapowiada, że nadal będzie się upominała o prawa kobiet w Polsce.

Kandydat obozu demokratycznego uzyskał w wyborach prezydenckich 10 018 263 głosy, co w przeliczeniu daje 48,97 proc. Rafał Trzaskowski przegrał z Andrzejem Dudą o 422 385 głosów, a frekwencja wyniosła 68,18 proc. Prezydent Warszawy na wczorajszej konferencji prasowej podziękował wszystkim Polkom i Polakom. – Będziemy walczyć dalej.

To jest tylko etap w naszej walce. Musimy odzyskać państwo z rąk jednej partii i na pewno to wszyscy zrobimy – mówił Trzaskowski.

Małgorzata Trzaskowska w swoim wpisie na Facebooku również podziękowała za mobilizację i za wszystkie głosy oddane na męża. – Szczególnie dziękuję wszystkim kobietom, które nie bały się wziąć sprawy w swoje ręce. Mówiłam o tym wcześniej i powiem to raz jeszcze – razem mamy super moc! – napisała i dodała, że widziała to na każdym z odbytych spotkań. Żona Rafała Trzaskowskiego zapowiada, że nadal będzie kroczyła drogą, na którą weszła podczas kampanii wyborczej. – Tej energii nie można teraz zmarnować. Dlatego będę dalej działać i angażować się w sprawy kobiet w Polsce – zaznaczyła. Zapowiedziała także, że o szczegółach poinformuje w ciągu najbliższych dni.

W komentarzach można przeczytać podziękowania za wykonaną w kampanii pracę i obudzenie społeczeństwa obywatelskiego. – Mam nadzieję, że wygrana jest tylko odroczona w czasie – pisze jedna z internautek w swoim komentarzu. Komentujący podkreślają, że nikt tak jeszcze nie zmobilizował Polaków jak rodzina Trzaskowskich i zagrzewają do walki. – Pani Małgorzato, Gosiu proszę się nie wycofywać. Mamy robotę do zrobienia. Pomożemy, ale jest Pani potrzebna nam, kobietom – piszą. Z niezliczonej liczy wpisów bije entuzjazm. – Mam 62 lata, zamierzam działać, a Pani i Pani mężowi dziękuję, że jesteście – piszą internauci wyrażając swoją gotowość do pomocy.

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Bartosz Wiciński

Najstarsi górale nie pamiętają od kiedy zaprząta sobie głowę polityką. Kronikarze podają datę pokrywającą się z aferą Rywina, ale wciąż trwa o to spór. Od dziecka lubił zapach porannych gazet w domu i tak mu zostało do dzisiaj. Interesuje się geografią i nie smakują mu karpie.

Media Tygodnia
Ładowanie