Po godzinach

Są celebryci, którzy nie chowają głowy w piasek. Małgorzata Rozenek murem za LGBT

Małgorzata Rozenek ponownie zabrała głos w social mediach. Tym razem chodziło o sytuację środowisk LGBT w Polsce.

LGBT w Polsce

W Polsce coraz głośniej mówi się o prawach środowisk LGBT. Wszystko zaczęło się od niesławnego wystąpienia Andrzeja Dudy w czasie kampanii wyborczej, gdy ten stwierdził on, że LGBT to “ideologia”. Potem oliwy do ognia dolali poszczególni politycy z obozu Zjednoczonej Prawicy, którzy popisali się jeszcze ostrzejszymi słowami.

To nie koniec. W miniony piątek, 7 sierpnia, w Warszawie trwały protesty, w czasie których manifestanci domagali się wypuszczenia aresztowanej aktywistki Margot (formalnie jest ona mężczyzną). Ta została zatrzymana przez policję po tym, jak zdemolował furgonetkę fundacji pro-life, do której przyczepione były homofobiczne banery. W czasie protestu doszło do interwencji policji. Parę osób zatrzymano.

Małgorzata Rozenek: Źle się dzieje

Powyższą sytuację skomentowało już wiele osób publicznych, między innymi Karolina Korwin-Piotrowska i Agata Młynarska. Głos zabrała także Małgorzata Rozenek.

Źle się dzieje w państwie polskim… Źle… Tam, gdzie każdego dnia, prawa i wolności są odbierane, powoli acz konsekwentnie. Tam gdzie o wartościach i moralności najgłośniej krzyczą Ci, którzy są z nimi najczęściej na bakier. Tam gdzie ksiądz pedofil ma większe prawa niż pokojowo demonstrujący. Tam właśnie zaczyna się bunt! Jestem z Wami kochani – napisała na Instagramie Rozenek. Do wpisu dodała zdjęcie, na którym otacza ją tęcza.

https://www.instagram.com/p/CDoKLbkhPpV/?utm_source=ig_embed

Źródło: Instagram

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Jacek Walewski

Pasjonat polityki i historii, ale też publicysta oraz promotor nowoczesnych technologii. W 2016 r. współorganizował pierwsze w Polsce (i w tej części Europy) konsultacje społeczne dot.cyfrowych walut w Sejmie. Aktywnie działa w Polskim Stowarzyszeniu Bitcoin. W latach 2016 - 2017 pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Nowoczesnej w powiecie bielskim.

Media Tygodnia
Ładowanie