Polityka i Społeczeństwo

Macierewicz wrócił z równoległej rzeczywistości? Zaskakująca ocena działań rządu PiS ws. pandemii

Zaskakujący plan Macierewicza. To wyrok na niewygodną dla PiS instytucję
fot. flickr/EU2017EE

Sejmowemu reporterowi TVN24 udało się w pełnym biegu zamienić kilka zdań z Antonim Macierewiczem na temat działań rządu wobec czwartej fali zakażeń.

Antoni Macierewicz nie wypowiada się raczej na temat pandemii. Jego konikiem nadal pozostaje wojsko i szeroko rozumiane bezpieczeństwo państwa. Ponadto były szef resortu obrony narodowej stroni od mediów, które mogą zadać zbyt trudne pytania i najlepiej się czuje w mediach powiązanych z księdzem Tadeuszem Rydzykiem. Tam do woli i bez żadnych hamulców może głosić swoje teorie i dzielić się z widzami oraz słuchaczami swoimi przemyśleniami.

Tymczasem sejmowemu reporterowi TVN24 udało się zamienić kilka zdań ze zmarginalizowanym już w obozie Zjednoczonej Prawicy Antonim Macierewiczem. Były likwidator Wojskowych Służb Informacyjnych trenował kiedyś skoki do wody, ale krzepa oraz dobra kondycja pozostają z nim do dzisiaj. Cała rozmowa odbyła się praktycznie w biegu na sejmowym korytarzu.

Macierewicz został zapytany, czy poprze ustawę umożliwiającą sprawdzenie przez pracodawcę, czy pracownik jest zaszczepiony. Ten projekt ustawy budzi ogromne kontrowersje w Zjednoczonej Prawicy. – Jak się z nią zapoznam, to wtedy chętnie panu odpowiem – odpowiedział wymijająco.

Reporter TVN24 dopytywał o ocenę rządu w radzeniu sobie z czwartą falą koronawirusa. – To jest jedyny rząd, który robi to skutecznie – usłyszał w odpowiedzi. Na uwagę, że nie było wcześniej pandemii COVID-19, Macierewicz odparł. – Pan ma rację, ale państwo tak dużo o niej mówicie i tak zasadnicze sprawy, że na tym tle rząd wygląda znakomicie. Dziękuję bardzo – i zniknął za drzwiami.

Dziś Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 382 zgonach. Wczoraj było ich 403, przedwczoraj odnotowano 470 przypadków śmiertelnych.

Źródło: TVN24.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie