Macierewicz złożył zawiadomienie do prokuratury ws. katastrofy smoleńskiej. Sprawa ma drugie, zaskakujące dno

Antoni Macierewicz wyłonił się z popiołów smoleńskich i złożył zawiadomienie do prokuratury o mordzie dokonanym na Lechu Kaczyńskim.

Antoni Macierewicz co roku w kwietniu wychodzi z szafy i bombarduje opinię publiczną swoimi „rewelacjami”. Tym razem złożył zawiadomienie do prokuratury, które może być próbą wywierania nacisku na śledczych. Ostatnie ruchy szefa podkomisji smoleńskiej omawiają dziennikarze słuchowiska politycznego „Stan Wyjątkowy”.

Doniesienie do prokuratury

Dominika Długosz i Andrzej Stankiewicz zajrzeli do zawiadomienia upichconego przez Antoniego Macierewicza, któremu pewnie zielone światło dał Jarosław Kaczyński.

Popełnione przestępstwo miało na celu destabilizację państwa polskiego poprzez odebranie życia głowie państwa, zamordowanie dowódców rodzajów sił zbrojnych, szefów kluczowych urzędów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo państwa polskiego, konstytucyjnych organów – brzmi fragment.

Jak podkreślają prowadzący audycję, w zawiadomieniu jest więcej ocen politycznych niż prawnych. Dziennikarze zwracają uwagę, że tradycyjnie Macierewicz do spółki z Kaczyńskim chcą poprzednią władzę umoczyć w niesłychaną zbrodnię zleconą przez putinowski reżim. Domagają się przesłuchania Bronisława Komorowskiego i… Władimira Putina.

Naciski na prokuraturę?

Według „Stanu Wyjątkowego”, kluczowym zamysłem Macierewicza i Kaczyńskiego jest wywarcie nacisku na prokuraturę, która od 2010 roku prowadzi śledztwo i nie ma zamiaru orzec, że w Smoleńsku doszło do zamachu.

Na tym tle dochodziło przez lata do tarć prokuratorów smoleńskich z Macierewiczem. Oni żądali od niego dowodów na kolejne teorie zamachowe, a on nigdy im nic nie dał, obawiając się prawnej weryfikacji swych fantastycznych zarzutów – mówią dziennikarze.

Wszystkie instytucje wzięte pod but po 2015 roku budują mitologię zamachową, a kto się temu opiera ma problemy. Przykładem jest tutaj TVN24. Stacja konsekwentnie obnaża kłamstwa Antoniego Macierewicza i została objęta postępowaniem przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji.

Problem polega na tym, że budowaniem mitologii smoleńskiej nie chce zająć się prokuratura, która nie ma zamiaru uznać zamachu w ramach standardowego smoleńskiego śledztwa. Teraz dostała „konkretne zamówienie”, czyli ma wszcząć śledztwo, ogłosić zamach i ścigać Putina.

Mam nadziej, że znajdą się odważni prokuratorzy, że podejmą tę sprawę, że się nie cofną. Bo dziś, by podejmować te sprawy, ciągle trzeba odwagi – mówił Kaczyński podczas obchodów smoleńskich.

Źródło: Onet.pl

Bartosz Wiciński

Polityką zainteresowałem się w momencie wybuchu afery Rywina. 12 lat temu założyłem bloga politycznego na prawicowej platformie Salon24.pl. Popełniłem tam ponad 400 wpisów i toczyłem pierwsze potyczki słowne z całą rzeszą wyborców PiS. Jak to w życiu blogera bywa, raz wychodziły lepsze teksty, a raz gorsze. Salon24.pl to była dobra szkoła. W CrowdMedia.pl zaczynałem od pisania własnych artykułów o polityce. Teraz zajmuje się głównie opisywaniem newsów, czego musiałem się sam nauczyć. Z wykształcenia jestem księgowym, ale nigdy do żadnej kratki nie wpisałem ani jednej cyferki.

1 Odpowiedzi na Macierewicz złożył zawiadomienie do prokuratury ws. katastrofy smoleńskiej. Sprawa ma drugie, zaskakujące dno

  1. sam pisze:

    Skoro PiSowcy są pewni, że to był zamach, niech oddadzą odszkodowania za katastrofę. Wtedy będą wiarygodni. Ale co innego polityka, co innego kasa, zwłaszcza w przypadku Gosiewskich. Pazerność przede wszystkim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *