Polityka i Społeczeństwo

Macierewicz wreszcie ujawni “prawdę” o katastrofie smoleńskiej? Pomoże mu Kurski

Macierewicz

TVP wyemituje w sobotę „filmową relację z wyników prac” podkomisji smoleńskiej. Tym samym legendarny raport Antoniego Macierewicza ujrzy światło dzienne.

Zapowiedź niezwykłego seansu usłyszeliśmy w czwartkowym głównym wydaniu „Wiadomości”. Danuta Holecka poinformowała, że do prezesa TVP Jacka Kurskiego wpłynęło specjalne pismo od Antoniego Macierewicza i nagrania od podkomisji smoleńskiej.

– W imieniu Pokdkomisji do ponownego zbadania wypadku lotniczego przekazuję filmową relację z wyników badań Podkomisji z prośbą o emisję w 11 rocznicę katastrofy smoleńskiej w godzinach wieczornych – napisał były szef MON w piśmie.

TVP oczywiście Macierewiczowi nie odmówiła, i tak „filmowa relacja” zostanie wyemitowana w sobotę o godzinie 20.25 na TVP1.

W niedawnym wywiadzie dla „Gazety Polskiej” Macierewicz zapowiadał, że raport będzie przełomem w śledztwie.

– Mogę zdradzić, że dzięki jednemu z rozdziałów raportu będzie można zobaczyć, a nawet usłyszeć, co naprawdę wydarzyło się nad Smoleńskiem – zapowiadał były szef MON. Dodał, że we „wszystkich kluczowych momentach tej tragedii faktyczne decyzje podejmowali Rosjanie”. Wyraził nadzieję, że z raportem w wersji filmowej „będzie mogła zapoznać się szeroka opinia publiczna”. I tak właśnie się stanie – sensacje Macierewicza poznamy w dniu 11. rocznicy katastrofy smoleńskiej.

W całej tej sprawie najbardziej zaskakują słowa… Jarosława Kaczyńskiego. Prezes PiS, również na łamach „Gazety Polskiej”, niespodziewanie wyraził wątpliwości, czy uda się wyjaśnić przyczyny katastrofy.

Nie mam takiej pewności, choć jest to dla mnie sprawa niezmiernie bolesna. Jednak wychodzę z założenia, że jeśli jako państwo mamy powiedzieć, jaki był rzeczywisty przebieg zdarzeń, to musimy mieć litą pewność co do każdego elementu tego przekazu – stwierdził Kaczyński. Dodał, że wśród samych badaczy przyczyn katastrofy są rozbieżności. To Macierewicz twierdzi, że raport jest gotowy, ale pojawiają się głosy, że potrzebne są dodatkowe badania.

Źródło: Dziennik.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie