Polityka i Społeczeństwo

Macierewicz uderza w rząd, Sejm i prezydenta? “Wspieranie dezinformacji strony rosyjskiej i jej wspólników”

Szef Podkomisji Smoleńskiej Antoni Macierewicz oskarża o sprzyjanie Moskwie tych, którzy ignorują ustalenia jego raportu o katastrofie smoleńskiej. W praktyce określa więc tak chyba także rząd, Sejm i prezydenta.

Macierewicz wszędzie widzi ludzi Putina

Macierewicz napisał w swoim najnowszym oświadczeniu, że “ignorowanie prawdziwych przyczyn zbrodni smoleńskiej [ma na myśli ustalenia swojej Podkomisji – red.] zawartych w oficjalnym stanowisku państwa polskiego [ma na myśli raport swojej podkomisji] oznacza de facto wspieranie dezinformacji strony rosyjskiej i jej wspólników”.

Nie wiemy tylko, czy były szef MON zauważył, że jego raportem nie zajęły się nawet Sejm i rząd. Jak podaje gazeta.pl, “współpracownik prezydenta deklaruje, że nie wie, czy Andrzej Duda go w ogóle przeanalizował”.

Macierewicz jednak się nie poddaje. Twierdzi, że raport mógłby “stanowić podstawę podjęcia działań na arenie międzynarodowej, w tym możliwe złożenie skargi do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka”. Bez wsparcia politycznego własnego obozu nic jednak nie wskóra.

PiS gra Smoleńskiem?

Powiedzmy sobie to wprost: PiS gra sprawą katastrofy w Smoleńsku. Oddziałuje w ten sposób na swój najbardziej radykalny elektorat (tzw. normalsów śledztwo Macierewicza nie interesuje). O prawdziwych intencjach partii niech świadczy to, że jak na razie przedstawiciele jej władz nie podjęli się żadnych realnych działań w kwestii wyjaśnienia powodów tego, co miało miejsce 10 kwietnia 2010 r. w Smoleńsku (stworzenie komisji Macierewicza w to nie zaliczamy, bowiem jak na razie raczej skompromitowała ona śledztwo).

Paradoksalnie więcej robi na tym polu opozycja. We wrześniu minionego roku posłanka Barbara Nowacka (KO) apelowała i składała formalny wniosek o informację ministra obrony Mariusza Błaszczaka (PiS) oraz szefa podkomisji o tym raporcie. Jak do tej pory Sejm nie zajął się raportem na posiedzeniu plenarnym.

Czytaj również:

Ziobro dał Kaczyńskiemu prztyczka w nos. PiS traci posłankę, Ziobro zapowiada: to nie koniec!

Kolejna gierka Putina. Rosjanie rozpowszechniają fałszywy list dotyczący Polski

TVP nie przeprasza pomimo wyroku sądu. Wolą płacić karę, niż się przyznać?

Źródło: gazeta.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie