Polityka i Społeczeństwo

Macierewicz szykuje Kaczyńskiemu niemiłą niespodziankę. Chce się zemścić za lata politycznego niebytu

Wieści o politycznej śmierci Macierewicza można wsadzić między bajki. Szokująca nominacja w MON
Fot. Flickr

Antoni Macierewicz w obozie Zjednoczonej Prawicy to karta bita. Zesłany na peryferie chce się odgryźć Jarosławowi Kaczyńskiemu.

Kiedyś był praktycznie wszędzie, teraz stał się niewidoczny poza swoimi występami w Radiu Maryja. Z Antonim Macierewiczem i jego działalnością skojarzenia są zawsze takie same, ale gdyby teraz zapytać, czym się zajmuje, co teraz robi, nikt nie jest w stanie odpowiedzieć. Zesłany w polityczny niebyt i na peryferie Zjednoczonej Prawicy coś sobie tam knuje.

Czy zrobi to na kimś wrażenie? Przekonamy się za kilka tygodni, gdy Sejm będzie głosował nad ratyfikacją unijnego Funduszu Odbudowy.

Antoni Macierewicz nie zamierza poprzeć w Sejmie europejskiego Funduszu Odbudowy, wynegocjowanego przez premiera w grudniu ubiegłego roku. Tak wynika z nieoficjalnych informacji WP z klubu parlamentarnego PiS – informuje Wirtualna Polska.

Głosowanie przeciwko funduszowi odbudowy unijnych gospodarek po pandemii zapowiedziała już Solidarna Polska. Do radykalnego skrzydła Zjednoczonej Prawicy ma dołączyć ze swoim guzikiem do głosowania Antoni Macierewicz – (…)on naprawdę uważa, że wynegocjowany fundusz to oddanie suwerenności Polski Niemcom. A po drugie, Antoni chce zemścić się za ostatnie lata politycznego niebytu – mówi rozmówca WP.pl.

To nie jest jedyny problem z Macierewiczem. Były szef MON jest również wiceprezesem Prawa i Sprawiedliwości i według kuluarowych plotek, ma być wysadzony z tego fotela na najbliższym przystanku, którym jest partyjny kongres. Ma go zastąpić Mateusz Morawiecki przymierzany do tej funkcji od pewnego czasu. Ta opowieść zmienia się jednak na przestrzeni ostatnich miesięcy. Raz można przeczytać, że sprawa jest dogadana, a kilka tygodni później, że jest na odwrót.

Źródło WP.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Bartosz Wiciński

Najstarsi górale nie pamiętają od kiedy zaprząta sobie głowę polityką. Kronikarze podają datę pokrywającą się z aferą Rywina, ale wciąż trwa o to spór. Od dziecka lubił zapach porannych gazet w domu i tak mu zostało do dzisiaj. Interesuje się geografią i nie smakują mu karpie.

Media Tygodnia
Ładowanie