Polityka i Społeczeństwo

Macierewicz się doigrał, za ten wpis czeka go pozew. “Przyszedł czas, aby powiedzieć: dość kłamstw!”

Antoni Macierewicz nie pozwala się nudzić. We wtorek zarzucił między innymi Donaldowi Tuskowi ukrywanie sprawców katastrofy smoleńskiej. Dziś dowiedział się, że kosztowało go to pozew do sądu.

26 maja jest oznaczony w kalendarzu jako Dzień Matki, jednak dla Antoniego Macierewicza ta data ma także inne, specjalne znaczenie. Otóż, jak poinformował na Twitterze były minister obrony narodowej, mija już ponad dziesięć lat, odkąd prominentni politycy PO ukrywają sprawców „tragedii smoleńskiej”.

10 lat, 122 miesięcy, 528 tygodni, 3699 dni: T. Siemoniak, D. Tusk, R. Sikorski i inni ukrywają przestępców, sprawców Tragedii Smoleńskiej. T. Arabski skazany, czas na resztę – napisał Macierewicz.

Być może był to zarzut wobec własnej partii. Wszak skoro od ponad pięciu lat PiS jest u władzy, a „winnych” nie udało się ukarać, to coś chyba jest nie tak z kierowaną przez Zbigniewa Ziobrę prokuraturą. Z pewnością jednak mocne oskarżenia padły pod adresem Tuska, Sikorskiego i Siemoniaka. I politycy postanowili nie puścić tych słów płazem.

W sprawie wtorkowego wpisu głos zabrał adwokat Roman Giertych. Poinformował, że przeciwko Macierewiczowi został złożony pozew.

W imieniu przewodniczącego D. Tuska oraz posłów R. Sikorskiego i T. Siemoniaka składam pozew przeciwko zastępcy prezesa PiS A. Macierewiczowi o zarzut ukrywania wiedzy na temat sprawców katastrofy smoleńskiej. Przyszedł czas, aby powiedzieć: dość kłamstw! – napisał Giertych na Twitterze.

Adwokat dodał, że wypowiedź Macierewicza „stanowi skrótową wersję wieloletnich kłamstw” na temat Tuska, Sikorskiego i Siemoniaka. Przypomina też, że 10 kwietnia kierowana przez byłego szefa MON podkomisja smoleńska miała opublikować raport końcowy ze swoich prac, ale tego nie uczyniła.

Giertych informuje, że celem pozwu jest uzyskanie od Antoniego Macierewicza przeprosin „za powtarzane wielokrotnie kłamstwo”. Jeżeli sąd przyzna rację mocodawcom adwokata, ci będą domagać się do Macierewicza publicznego odczytania przeprosin wskazanej treści, opublikowanie go na własny koszt oraz przekazania określonej kwoty na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Źródło: Twitter, Facebook

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie