Polityka i Społeczeństwo

Macierewicz ocenia protest mediów. Nie wiadomo, czy żartuje, czy mówi poważnie

Byli oczkiem w głowie Macierewicza, dziś MON redukuje ich o połowę. Koniec rewolucji w armii?
fot. flickr/EU2017EE

Antoni Macierewicz nie przejął się specjalnie środowym protestem mediów. Były szef MEN stwierdził, że nie miał tego dnia żadnego problemu z dostępem do „obiektywnych mediów”.

Antoni Macierewicz skomentował protest mediów na antenie Radia Maryja. Na polityku PiS akcja nie zrobiła wielkiego wrażenia, stwierdził, że 10 lutego nie miał problemu z dostępem do rzetelnych informacji. Funkcjonowały bowiem media, które według byłego szefa MON należą do „obiektywnych”.

Wystarczyło otworzyć Radio Maryja czy Telewizję Trwam, a także Telewizję Republika i TVP Info, żeby odpowiednimi informacjami, takimi, które obiektywnie przedstawiają stan rzeczy w Polsce i na świecie, zapoznać – wyjaśnił Macierewicz.

Zdaniem kontrowersyjnego polityka PiS prywatne media mają „jednoznaczne nachylenie prokomunistyczne, lewackie, liberalne”. Uznał, że wśród większych redakcji są tylko dwie niezależne – Radio Maryja i Telewizję Republika.

– Jeżeli chodzi o prowincjonalne media, to tego jest dużo więcej, ale nazywanie niezależnymi mediami TVN to po prostu jakiś żart chyba, jakaś kpina ocenił były szef MON. Jego zdaniem protestujące prywatne media „dopuszczają się propagandy rosyjskiej i niemieckiej”. Polityk uznał, że protestujące media „przywykły w szkole Jerzego Urbana do tego, że tylko one są rzeczywistym źródłem informacji”.

– Warto pamiętać, że jeśli chodzi o założycieli tych telewizji, to najczęściej są to ludzie wywodzący się z aparatu komunistycznego bądź też współpracowników czy funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa – analizował w swoim stylu były minister.

Czy te media stanęły w obronie wolności mediów, kiedy jedna z partii politycznych zapowiedziała likwidację, zamknięcie ust opinii publicznej? – pytał retorycznie, nawiązując do inicjatywy KO, by zlikwidować TVP Info. – Prawdziwe niezależne media bronią wolności słowa, bo wolność słowa jest ponad ideologicznymi sporami skwitował patetycznie Macierewicz.

Źródło: Radio Maryja

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie