Polityka i Społeczeństwo

Macierewicz nie odpuszcza i zaognia konflikt z ambasador USA. Kolejny atak na media

Macierewicz

Od pewnego czasu trwa nieprzyjemna wymiana zdań między ambasador USA Georgette Mosbacher a Antonim Macierewiczem. Były szef MON nie ustaje w atakach na telewizję TVN.

Sprawa ma swój początek we wpisie Antoniego Macierewicza, który skierowany był „do wyborców Platformy Obywatelskiej”. Polityk PiS zaatakował w nim telewizję TVN, pisząc, że nie zgadza się na „obronę kłamstw TVN i agentury WSI”. Już wcześniej europosłanka PiS pisała o telewizji „WSI24”.

Na wpisy Macierewicza i Mazurek ostro reagowała ambasador USA Georgette Mosbacher – właścicielem TVN jest dziś bowiem amerykański koncern Discovery. Mosbacher pisała o „dzielących i nienawistnych wypowiedziach”, które są „okropne i godne pożałowania”.

Macierewicz brnie dalej, łącząc TVN z bezpieką i WSI. W piątek na poparcie swej tezy opublikował skany dokumentów. Oczywiście bez kontekstu, więc tworząc wiarygodną dla siebie narracje.

Jeden z nich, zapis z kartoteki SB, ma wskazywać na współpracę jednego z założycieli TVN, nieżyjącego już Jana Wejcherta z bezpieką. Problem w tym, że – jak informuje „Gazeta Wyborcza” sam Macierewicz przyznał w swoim raporcie z likwidacji WSI, że innych dokumentów wskazujących na współpracę założycieli stacji ze służbami specjalnymi nie ma.

Kolejna manipulacja byłego szefa MON to publikacja wyroku sądu. W 2008 roku sąd oddalił pozew Wejcherta o pomówienie. Problem w tym, że później Macierewicz przegrał w Sądzie Najwyższym, gdy prawnicy Wejcherta wystąpili o kasację. Sąd uznał, że Antoni Macierewicz nie udowodnił prawdziwości swoich słów i nie usprawiedliwia go powoływanie się na raport o WSI.

Ataki Antoniego Macierewicza na telewizję TVN wpisują się w forsowaną przez PiS narrację o „złych zagranicznych mediach”, które należy repolonizować. Nie ucichły jeszcze triumfalne okrzyki obozu PiS po wyborach, a politycy partii rządzącej już zapowiadali kroki w tej sprawie. Zabłysnął między innymi Sławomir Skwarek.

Der Onet, Der Fakt(EN) aufwiedersehen. TVN bye, bye – napisał na swoim Twitterze poseł na Sejm Rzeczpospolitej.

https://twitter.com/SkwarekSlawomir/status/1282458974688882689

Źródło: Gazeta.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie