Polityka i Społeczeństwo

Macierewicz już wie, kto jest winny zamieszkom podczas Marszu Niepodległości. Będzie kolejna komisja?

Fot. Flickr

Marsz Niepodległości wywołał w tym roku wielkie kontrowersje. Głos w tej sprawie zabrał poseł PiS i były minister obrony narodowej Antoni Macierewicz. Jak zwykle przedstawił taką wersję wydarzeń, która większość z nas wprawia w osłupienie.

To Antifa atakowała!

To Antifa zaatakowała polskich patriotów – powiedział Macierewicz w czasie swojej wypowiedzi opublikowanej w mediach społecznościowych.

Kreślił też, jak to, co miało wczoraj miejsce w Warszawie, wyglądało z jego perspektywy.

Myślę, że ok. 100 tys. ludzi, dziesiątki tysięcy samochodów z flagami, barwami narodowymi, z młodzieżą, przejechało przez całą Warszawę, przypominając o święcie Niepodległości, o polskich bohaterach, którzy tę niepodległość wywalczyli – mówił. – Wspaniały marsz. Powiedziałbym, byłby wspaniały. Bo był dzięki patriotyzmowi polskiej młodzieży. Tylko że doszło do wydarzeń, które muszą zostać wyjaśnione. Doszło do sytuacji, w której policja strzelała do ludzi. Strzelała do ludzi, choć to Antifa zaatakowała polskich patriotów. Nie wiem, kto wydał ten rozkaz, to musi zostać wyjaśnione – dodał.

Macierewicz zwrócił uwagę też na to, że podczas marszu postrzelony został fotoreporter “Tygodnika Solidarność” Tomasz Gutry. – Został postrzelony w twarz z bliskiej odległości. To musi zostać wyjaśnione (…) i konsekwencje tego muszą zostać wyciągnięte wobec winnych – powiedział.

Macierewicz jest zły na policję

Oberwało się też policji pod innym kątem.

– Nie może być tak, by policja wtedy, gdy dochodzi do marszów i ataków na Kościół, mówiła, że jest neutralna, a wtedy, gdy czcimy pamięć naszej niepodległości, wielkich bohaterów niepodległości, strzela do polskich patriotów – zaznaczył.

Efekty marszu są jednak straszne. Podpalono jedno mieszkanie i doszło do bójki ze służbami. Rzecznik stołecznej policji Sylwester Marczak poinformował, że rannych zostało 35 policjantów, z czego trzech nadal przebywa w szpitalu. Funkcjonariusze zaś zatrzymali 36 osób, skonfiskowali też race oraz broń. Ponoć większość osób, które stały za tymi niechlubnymi wydarzeniami, to pseudokibice, którzy są już znani policji.

Źródło: Facebook

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie