Polityka i Społeczeństwo

Macierewicz broni przegranej sprawy dot. wyroku TK. “Atak na tożsamość narodową”

Zaskakujący plan Macierewicza. To wyrok na niewygodną dla PiS instytucję
fot. flickr/EU2017EE

Nie jest tajemnicą, że Antoni Macierewicz jest negatywnie nastawiony do strajków, które rozlały się po całej Polsce po decyzji Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji. Zdaniem byłego szefa MON mamy do czynienia z „atakiem na naszą tożsamość narodową”.

Antoni Macierewicz skomentował protesty na antenie Radia Maryja. Były szef MON zauważył podobieństwo obecnych strajków do sytuacji, które według niego zdarzały się podczas miesięcznic smoleńskich.

Podczas obchodów kolejnej miesięcznicy bojówki zaatakowały wtedy ludzi, którzy przypominali o dramacie smoleńskim, a także zażądały likwidacji krzyża; demonstrowały zachowanie uderzające we wspólnotę chrześcijaństwa. To były zorganizowane grupy świadomie bezczeszczące naszą tradycję i naszą wiarę. Z podobną aktywnością mamy do czynienia teraz, tyle że w skali nieporównanie większej, nakierowanej przede wszystkim na młodzież – stwierdził Macierewicz.

Zdaniem polityka celem strajków jest „walka z życiem” oraz „atak na naszą tożsamość narodową i państwową”. Macierewicz podkreśla, że inicjatorzy protestów wykorzystują do ich osiągnięcia „nie do końca świadomą swojej aktywności” młodzież.

– Nie mam zamiaru obciążać młodych ludzi, którzy zostali do tego użyci, często nie rozumiejąc haseł, które wykrzykują i działań, jakie podejmują. Jednak nie sposób przejść do porządku dziennego nad stopniem barbarzyństwa i wulgaryzmu, który temu towarzyszy. To wskazuje na olbrzymie zaniedbanie ze strony państwa, rodziny i wszystkich instytucji odpowiadających za wychowanie młodzieży – stwierdził były szef MON.

Dodał też, że część „elity aministracyjao-politycznej” świadomie atakuje „Polskę i człowieczeństwo”. Były minister uważa, że obecna sytuacja wymaga zdecydowanego działania ze strony państwa.

Nie możemy pozwolić, by to barbarzyństwo rozszerzało się i panowało na naszych ulicach w sytuacji, kiedy mogą pomyśleć, że nie ma naszej obrony tożsamości narodowej i wartości chrześcijańskich. Musimy stanąć w obronie – powiedział Macierewicz.

Źródło: Rzeczpospolita

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie