Polityka i Społeczeństwo

Macierewicz atakuje Kaczyńskiego? Prezes PiS musi być wściekły

Antoni Macierewicz jest jedną z najważniejszych postaci w PiS. Jest odpowiedzialny za motywowanie betonowego elektoratu tej partii. Ludzie wierzący w teorie spiskowe o zamachu w Smoleńsku pójdą za nim w ogień, a kiedy powie, że czarne jest białe dadzą się za to pokroić. Problem w tym, że Antoni Macierewicz zagalopował się w swojej wypowiedzi i obraził Lecha Kaczyńskiego.

Dla elektoratu PiS Okrągły Stół nie jest wydarzeniem pozytywnym, jak dotąd uczono w szkołach. Upadek komuny oznaczał dla wielu spadek jakości, stabilności życia. Szansą na sukces i rozwój był głównie dla mieszkańców dużych miast, które nadal głosują konsekwentnie na opozycje. Ci, którzy zależeli od komunistycznego państwa zależą od państwa nadal, a PiS podarował im nowe świadczenia socjalne.

Żeby jednak nie wyjść na komunistów PiS w swojej retoryce krytykuje Okrągły Stół, który doprowadził do końca komunizmu w Polsce, jako porozumienie… komunistyczne. Jak pisze Super Express  – Antoni nazwał je “zdradą narodową”. Problem w tym, że w tej zdradzie uczestniczyli Lech i Jarosław Kaczyński.

Komunizm może by kiedyś upadł, bo pewnie wcześniej czy później zawaliłby się ZSRR. Ale jako zabieg taktyczny Okrągły Stół był przedsięwzięciem zręcznym. – mówił Newsweekowi w 2009 roku Lech Kaczyński. Prawdopodobnie twardy elektorat PiS nie zna historii, nie wie, że Kaczyńscy uczestniczyli w obradach, tak samo jak nie zna się na katastrofach samolotowych. Czy mają świadomość, że Macierewicz oskarżył Kaczyńskiego o udział w zdradzie narodowej?

źródło: Super Express

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie