Polityka i Społeczeństwo

Maciej Lasek zdradza tajemnice podkomisji smoleńskiej. “Dziś na tapecie jest trotyl, heksogen i pentryt”

Operator telewizyjny słyszał w Smoleńsku taki sam odgłos jak w Radomiu na pokazach lotniczych – mówi Maciej Lasek w wywiadzie dla Gazety Wyborczej, opowiadając o dowodzie Macierewicza na wybuch.

Od początku działania podkomisji smoleńskiej Antoni Macierewicz roztoczył nad nią aurę tajemniczości. O czwartkowym posiedzeniu komisji obrony narodowej opowiada Maciej Lasek, były przewodniczący Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych (PKBWL). Poseł Koalicji Obywatelskiej w wywiadzie dla Wyborczej mówi, że Macierewicz nie pokazał żadnego raportu, tylko “streszczenie czegoś, co leży w sejfie, ale nie jest raportem, bo nikt tego tekstu nie przegłosował”.

Streszczenie zawiera zbiór pomysłów i starych hipotez, które były szef MON forsuje od lat – Jedne idą w zapomnienie, jak chociażby hipoteza sprzed trzech lat o bombie termobarycznej, inne się pojawiają.

Dziś na tapecie jest trotyl, heksogen i pentryt – mówi Lasek. Były szef PKBWL przypomina, że członkowie podkomisji smoleńskiej ani razu nie byli na miejscu katastrofy.

Maciej Lasek opisuje także dowód na wybuch, jaki zaprezentował na komisji Macierewicz – Operator telewizyjny słyszał w Smoleńsku taki sam odgłos jak w Radomiu na pokazach lotniczych. Rzeczywiście, w Radomiu na pokazie rozbił się Su-27. Tylko właśnie uderzył w ziemię, a nie wybuchł w powietrzu. Więc na co to ma być dowód? – mówi.

Nie wiadomo także, jaki jest budżet podkomisji smoleńskiej w tym roku. Gdy Macierewicz został zapytany o koszty swoich prac powiedział, że “są mniejsze niż wydatki Holendrów na badanie zestrzelenia MH-17 nad Ukrainą”. Maciej Lasek pyta, kiedy wydalimy rosyjskiego ambasadora, jeżeli formacja rządząca wierzy w zamach dokonany przez Putina – Gdzie jest oświadczenie polskiego rządu w sprawie tak straszliwej zbrodni? To dowodzi hipokryzji PiS – podsumowuje.

Źródło Gazeta Wyborcza

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Bartosz Wiciński

Najstarsi górale nie pamiętają od kiedy zaprząta sobie głowę polityką. Kronikarze podają datę pokrywającą się z aferą Rywina, ale wciąż trwa o to spór. Od dziecka lubił zapach porannych gazet w domu i tak mu zostało do dzisiaj. Interesuje się geografią i nie smakują mu karpie.

Media Tygodnia
Ładowanie